FERMUAR KALEMLİK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Fermuar kalemlik yapmak resimli anlatım konum ile sizlere hem basit hem de çok kullanışlı bir kalemlik yapımının detaylarından bahsedeceğim. Başlıkta kalemlik olarak geçmesine rağmen, siz bu çalışma ile elde ettiğiniz ürünü daha başka amaçlar ile de kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere sözü daha fazla uzatmadan fermuar kalemlik yapımının detaylarını aktarıyorum.

Zaman zaman hepimizin evinde, elinde atılacak olan kıyafetlerden kesilip saklanan fermuarlar olabilir. Benim genelde büyüklük küçüklü çok sayıda oluyor. Elimdeki bu malzemeleri nasıl değerlendirebilirim diye düşünürken karşıma bu çalışma çıktı ve hemen sizlerle de paylaşmak istedim. Fermuar kalemlik, okula giden çocuğu olan bayanlar için son derece yaratıcı ve hoş bir çalışma olabilir.

Fermuar kalemlik yapımı için gerekli olan malzemeler, çok sayıda fermuar, makas, iğne ve iplik… Bu malzemeleri sağladıktan sonra ilk olarak fermuarların hepsinin aynı boyutta olmasını sağlayın. Bunu yaparken, fermuarı başlangıç değil, bitiş kısmından küçültmeye dikkat edin. Ardından içten dikiş ile fermuarları birbirine dikin. İşte orjinal ve el emeği kalemliğiniz kullanıma hazır.

Evde kalemlik nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek siz de kendiniz için hoş makyaj çantaları ya da çocuğunuz için renkli kalemlikler hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

fermuar-kalemlik-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

penye ipten ayçiçeği paspas yapımı

PENYE İPTEN AYÇİÇEĞİ PASPAS YAPIMI

Son dönemlerde hobi ve örgü dünyasının yeni trendi penye ipler. Bu penye ipler sayesinde paspas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.