file-sal-modeli
file-sal-modeli

FİLE ŞAL MODELİ ÖRGÜSÜ

Özellikle bahar zamanı ya da yaz mevsiminde akşam üzerinize almak için file modelli şal örmek oldukça kullanışlı bir tercih olacaktır. Ayrıca yaz mevsiminde yapılan düğün, nişan ya da kokteyl gibi davetlerde abiye kıyafetinizin veya gelin olacaksanız gelinliğinizin üzerine file model şal kullanmak çok şık duracaktır. Bu gibi durumlarda daha ince, simli, boncuklu ya da taş gibi aksesuarlar kullanmak gece için çok daha farklı bir tarz elde etmenizi sağlayabilir. Gardırobunuzda mutlaka her mevsime uygun bir şal bulundurmanız özellikle acil durumlarda kombin yapmanız gerektiğinde sizin için bir kurtarıcı olabilir.

Son yıllarda evde vakit geçiren bayanların boş vakitlerini değerlendirmek amaçlı örgüye yoğun biçimde ilgi göstermeleri ile örgü modası da kendisini her geçen gün hızla yenilemeye başladı. Şal ya da atkı örgüsü gibi seçenekler zahmetsiz ve kolay öğrenebilen çeşitler olduğundan siz de çok kolay file şal modeli örgüsü yapabilirsiniz.

Bunun dışında örgü şal modelleri olarak Pasifik kıyıları şal modeli, saçaklama yöntemi ile örülen şallar, baklava deseni, saç örgüsü, file örgü ile örülen şallar, kılçık modelli şal gibi bu yıl pek çok farklı şal modeli de karşımıza çıkıyor. Genellikle tığ ile örülen şalların bazı modelleri de iki şiş ile örülebiliyor

FİLE ŞAL MODELİ ÖRGÜSÜNÜN YAPILIŞI

Genellikle file modelli şal örgüsü yaparken düz file örgüsü ile şal tamamlandıktan sonra en uç kenarına yapılan çiçek motifleri çok sık karşımıza çıkıyor. Hem şalın omuzlarda ağır durması hem de daha farklı bir hava katması açısından çiçek motifli file şal modeli örgüsü yapabilirsiniz. Bu çiçeklerin ortasına dikeceğiniz inci ya da taş gibi aksesuarlarda özellikle gece kullanmak için yapacağınız şallarda farklı bir fikir olabilir. Ayrıca akıllı ip adı verilen örme sırasında kendi deseninin oluştuğu iplerle de uğraşmadan desenli file şal örebilirsiniz. Bununla beraber zincir yaparak örülen zincirli file şal modeli ve süt dişi örgü modeli de file şal modeli için farklı alternatiflerden yalnızca birkaçı.

Gelelim file şal örgüsü nasıl yapılır? Bunun için önce zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra 6. Zincire ipliği dolamadan batıyoruz. İpi tığa doladıktan sonra tek seferde ipi çekiyoruz. Tekrar 5 tane zincir çekiyoruz. Bu sefer 3. Zincire ip dolamadan batıyoruz. Yine tek seferde ipi çekiyoruz. Köşeleri yaparken 6 zincir çekip aynı işlemi yapıyoruz. İstediğimiz büyüklüğe göre bu şekilde devam ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.