FİMO HAMURU İLE BABET SÜSLEMEK

Fimo hamuru ile babet süslemek, evde çok sade ve basit duran bir babeti nasıl şıklaştırabilirim düşüncesinde doğmuş bir çalışma. Daha önce fimo hamuru ile eğlenceli çalışmalar yapmış, hatta bu özel hamura kolay desen verilmesi hakkında da konulara değinmiştim. Çocuklar için sevimli bibloların yanı sıra daha yaratıcı çalışmalarda da kullanılan bu hamur ile bugün özel bir ayakkabı tasarımı yapımını inceleyeceğim.

Eminim ki pek çok bayan benim gibi yazın babet kullanmayı çok seviyor. Babet denilince akla bin bir çeşit renkte ve desende düz ayakkabılar geliyor. Bizim bugünkü çalışmamız, en sade ve en basit modellerinden bir adet babetimiz olması yeterli. Çalışma için örnekte babet ile aynı renkte bir hamur kullanılmış ancak siz isterseniz farklı bir renkte hamur da kullanabilirsiniz.

Fimo hamuru ile babet süsü yapmak için ilk olarak hamurunu eliniz ile yumuşatın ve bir minik merdane yardımı ile açın. Açılan hamurdan iki adet şerit elde edin ve bu şeritlere dikkatlice kurdele şekli verin. Bunu yaparken fimo hamuru şeritlerini alt alta koyup aynı büyüklükte olmalarına özen gösterin. Kurdeleler oluştuktan sonra daha parlak bir renk elde etmek için özel boya ile kurdeleleri boyayın. Bu aşamada dilerseniz, evinizde bulunan ojelerden yararlanabilir ya da ayakkabı boyası kullanabilirsiniz.

Fimo hamuru ile babet süsü yapmanın aşamalarını aşağıdaki resimlerden detaylı bir şekilde inceleyebilir, bu çalışmanın benzerini her tür ayakkabıda gerçekleştirebilirsiniz.

fimo-hamuru-ile-babet-süslemek

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *