FİMO HAMURUNDAN ÇİÇEK YAPMAK

Fimo hamurundan çiçek yapmak benim çok beğendiğim bir çalışma oldu. Daha önce bu özel hamur ile ilgili çok sayıda çalışma paylaştım. Özel desen vermek için pratik yollar hakkında da bilgi veren bir yazım mevcut. Bu yazılarıma da “fimo hamuru” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Bugünkü yazımda fimo hamurundan desenli çiçek yapımını anlatacağım.

Fimo hamuru ile çok farklı çalışmalar yapıldığını ve bu çalışmaların farklı alanlarda kullanıldığını daha önceden de belirtmiştim. Bugünkü konumda yer verdiğim fimo hamurundan çiçek yapımı çalışması sonucunda iç farklı modelde çiçek hazırlayabilirsiniz. Bu çiçekleri tek başına süsleme olarak kullanabileceğiniz gibi çok sayıda hazırlayıp takım halinde de kullanabilirsiniz. Fimo hamurundan çiçek yapmak için ilk olarak farklı renkteki iki hamurdan, desenli uzun rulo şeklinde bir hamur çıkartın. Bunun için özel bir yöntem anlatmıştım, onu deneyebilirsiniz. Sonrasında kesme aletleri ile kesip eliniz ile şekil vererek çiçekleri oluşturun.

Bu çalışma ile elde edilen fimo hamurundan çiçekleri, biraz ince bir şekilde hazırlayıp seramik yüzeylere yapıştırabilir, isterseniz tablo bile oluşturabilirsiniz. Ben bu çalışma ile renkli çiçekler hazırlayıp çocuk odasında süsleme olarak kullanmayı düşünüyorum. Bu şekilde hazırlanan buzdolabı magnetleri de çok hoş durabilir.

Siz de pratik ve kolay bir şekilde fimo hamurundan çiçek yapımı gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Verdiğim kısa bilgilerin ardından sizleri, fimo hamurundan çiçek nasıl yapılır? sorusunu en güzel şekilde veren resimler ile başbaşa bırakıyorum. Kolay gelsin.

fimo-hamurundan-çiçek-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *