FİMO HAMURUNDAN ÇİÇEKLİ KÜPE YAPMAK

Fimo hamurundan çiçekli küpe yapmak başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda zarif ve hoş bir küpe yapımının detaylarını anlatacağım. Benzer şekilde fimo hamurundan yapılan takı ya da aksesuarlara daha önce de sitede yer vermiştim. Bu çalışmaları da ilgili konulardan inceleyebilirsiniz.

Fimo hamurundan çiçekli küpe yapımı için beyaz renkli fimo hamuru, akrilik boya, iki adet küpe takma aparatı ve hamura şekil vermek için farklı aparatlara ihtiyacınız var. Bu malzemeleri sağladıktan sonra ilk olarak hamurdan ufak parçalar koparıp çiçeğin yapraklarını oluşturun. Şekil verdiğiniz hamura tırtıklı desen çıkması için özel aparat ya da her hangi bir malzeme kullanabilirsiniz.

Yaprakları tamamladıktan sonra çiçeğin orta kısmındaki külah gibi olan kısmı hazırlayın. Bunun için sivri uçlu bir aparattan ya da kalemden yararlanabilirsiniz. Hazırladığınız çiçek kısımlarını istediğiniz şekilde boyayın ve kurumasını bekleyin. Yalnız bu aşamada çok fazla bekleyip hamurun kurumasına izin vermeyin. Sonrasında tüm parçaları ve küpe aparatını da takıp fimo hamurunun kendi kendine kurumasını bekleyin.

Fimo hamurundan küpe nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri dikkatlice inceleyip sizde zorlanmadan hoş küpelere sahip olabilirsiniz.

source

fimo-hamurundan-çiçekli-küpe-yapmak

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.