FİMO HAMURUNDAN DANTEL BASKILI MİNİ TABAK

Fimo hamurundan dantel baskılı mini tabak yapımı konusu ile sizlere çok hoş bir çalışma sunacağım. Fimo hamurundan farklı özelliklerde ürünlerle ilgili çalışmaları daha önce de sizlerle paylaşmıştım. Bugünkü yazımda da yine çok hoş bir çalışmadan bahsedeceğim. Sözü uzatmadan fimo hamurundan mini tabak yapımının detaylarına geçmek istiyorum.

Fimo hamurundan mini tabak yapımı için ilk olarak hamuru merdane ile açın. Kalınlığı ayarlarken ne çok ince ne de çok fazla kalın olmasına dikkat edin. Baskı yapmak için örneğini beğendiğiniz bir danteli kullanabilirsiniz. Baskı yapacağınız danteli hamurun üzerine güzelce bastırın ve şeklinin çıkmasını sağlayın. Sonrasında yapmak istediğiniz tabağın büyüklüğüne göre baskılı yerinden yuvarlak şekilde kesin.

Fimo hamurundan tabak yapımı için kestiğiniz yuvarlak hamuru şekil alması için bir kase ya da tabağın içine dikkatli bir şekilde basın. Bu şekilde tabak şeklini alan hamuru fırında sertleşmesi için pişirin. Pişirme aşamasında fimo hamuru pişirme özelliklerine dikkat edin. Fırından çıkardığını fimo hamurundan mini tabakları kendi renklerinde kullanabileceğiniz gibi farklı renk boyalar ile boyayarak da kullanabilirsiniz.

Fimo hamurundan dantel baskılı mini tabak çalışması ile siz de birbirinden hoş tabaklar elde edebilirsiniz. Ben bu şekilde dekoratif tabak ya da porselen fincan altlığı yapmayı düşünüyorum. Sizlerde bu çalışmayı yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

fimo-hamurundan-dantel-baskılı-mini-tabak

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *