FİMO HAMURUNDAN DANTEL BASKILI MİNİ TABAK

Fimo hamurundan dantel baskılı mini tabak yapımı konusu ile sizlere çok hoş bir çalışma sunacağım. Fimo hamurundan farklı özelliklerde ürünlerle ilgili çalışmaları daha önce de sizlerle paylaşmıştım. Bugünkü yazımda da yine çok hoş bir çalışmadan bahsedeceğim. Sözü uzatmadan fimo hamurundan mini tabak yapımının detaylarına geçmek istiyorum.

Fimo hamurundan mini tabak yapımı için ilk olarak hamuru merdane ile açın. Kalınlığı ayarlarken ne çok ince ne de çok fazla kalın olmasına dikkat edin. Baskı yapmak için örneğini beğendiğiniz bir danteli kullanabilirsiniz. Baskı yapacağınız danteli hamurun üzerine güzelce bastırın ve şeklinin çıkmasını sağlayın. Sonrasında yapmak istediğiniz tabağın büyüklüğüne göre baskılı yerinden yuvarlak şekilde kesin.

Fimo hamurundan tabak yapımı için kestiğiniz yuvarlak hamuru şekil alması için bir kase ya da tabağın içine dikkatli bir şekilde basın. Bu şekilde tabak şeklini alan hamuru fırında sertleşmesi için pişirin. Pişirme aşamasında fimo hamuru pişirme özelliklerine dikkat edin. Fırından çıkardığını fimo hamurundan mini tabakları kendi renklerinde kullanabileceğiniz gibi farklı renk boyalar ile boyayarak da kullanabilirsiniz.

Fimo hamurundan dantel baskılı mini tabak çalışması ile siz de birbirinden hoş tabaklar elde edebilirsiniz. Ben bu şekilde dekoratif tabak ya da porselen fincan altlığı yapmayı düşünüyorum. Sizlerde bu çalışmayı yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

fimo-hamurundan-dantel-baskılı-mini-tabak


KARTONDAN BEBEK PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir