FİMO HAMURUNDAN DESENLİ BİLEZİK YAPMAK

Fimo hamurundan desenli bilezik yapmak başlığı ile sizlere anlatımını yapacağım bugün çalışma, eminim ki bir çoğunuzun çok hoşuna gidecek. Benim en kısa sürede denemeyi düşündüğüm bu çalışmada kendi isteğinize göre değişik renklerde fimo hamuru ve desen kullanabilirsiniz. Sizi daha fazla merakta bırakmadan çalışmanın detaylarına geçiyorum.

Fimo hamurundan yapılan takı modellerine daha öncede sitede yer vermiştim. Bu modelleri de isterseniz inceleyebilirsiniz. Bugünkü takı çalışmamız için ilk olarak çok sayıda farklı renklerde fimo hamurunu rulo şekline getirin. Hazır satılan çoğu fimo hamuru bu şekilde satıldığı için sadece hafif yuvarlamanız yeterli olacaktır. Aşağıda paylaştığım resim gibi sırayla hamurları yan yana koyun. Merdane ile açın ve üzerine tek renk bir başka hamur koyarak inceltin.

İstediğiniz inceliğe gelen fimo hamurunun üzerine kabartmalı şekli bastırın. Bu şekli güzelce bastırmazsanız şekil tam çıkmaz, bu aşamada ona çok dikkat etmelisiniz. Şekli hamur üzerine çıkardıktan sonra Üstte bulunan tek renkli hamuru dikkatlice soyun. İşte bileziğin desenli hamuru hazır. Bu hazırladığınız hamuru bilezik üzerine yapıştırıp iç kısmına da aynı şekilde fimo hamuru döşeyin ve kurumaya bırakın.

Fimo hamurundan bilezik nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip sizde kendiniz ve sevdikleriniz için fimo hamurundan şık, zarif bilezikler hazırlayabilirsiniz.

source
fimo-hamurundan-desenli-bilezik-yapmak

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.