FİMO HAMURUNDAN KARANFİL YAPMAK

Fimo hamurundan karanfil yapmak kolay çiçek yapımı çalışmalarından birisi. Bana göre herkes bu karanfil yapımını çok kolay bir şekilde yapabilir. Ben kendim bu çalışmada özellikle çocuklardan yardım alınmasını tavsiye ediyorum. Hem eğlenceli hem de çok hoş bir çalışma olan fimo hamurundan karanfil yapımının detaylarına sözü fazla uzatmadan hemen geçiyorum.

Daha önce yapımını anlattığım fimo hamurundan gül yapımı gibi karanfil yapımında da ince ve yuvarlak hamur parçalarından yararlanılıyor. Gül yapımından farklı olarak karanfilde daha küçük yuvarlaklardan yararlanılıyor. Yapmak istediğiniz karanfilin büyüklüğüne göre bir adet büyük yuvarlak oluşturun. Sonrasında küçük yuvarlakları kenarlarından mantı yapar gibi sıkın. Bu şekilde hazırlanan her bir parçayı karanfil yaprakları gibi şekil vererek büyük yuvarlak parçanın üzerine yerleştirin. Bu aşamada çiçeğin yapraklarını sağlamlaştırmak için tutkal kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Fimo hamurundan karanfil yapımı ile elde ettiğiniz çiçekleri yapay süs olarak ya da biblo gibi dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu çiçeklerden çok sayıda hazırlayıp fimo hamurundan çiçek takımı elde edebilirsiniz. Küçük olarak hazırladığınız fimo hamurundan karanfil çiçekli takılar hazırlayıp bu özel ürünleri dilerseniz, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Fimo hamurundan kolay çiçek yapımı konusunun detaylarını incelemeniz için aşağıda bir resim paylaştım. Bu resme bakarak kısa sürede sürede ustaca fimo hamurundan çiçek yapabilirsiniz. Eğlenceli günler.

fimo-hamurundan-karanfil-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.