FİMO HAMURUNDAN KOLAY GÜL YAPMAK

Fimo hamurundan kolay gül yapmak, sizlerin çok hoşuna gideceğine inandığım bir konu oldu. İnternette fimo hamuru ve fimo hamuru ile yapılan ürünler hakkında görseller araştırırken sıkça karşıma çıkan gerçeği gibi detaylı güllerin yapımının çok zor olduğunu düşünüyordum. Ancak yaptığım araştırmalar sonucunda belki de fimo hamuru ile yapılan en kolay çalışma olduğunu öğrendim. Şimdi edindiğim bilgileri sizlere aktarıyorum.

Fimo hamurundan gül yapımı için ilk olarak hazırlamak istediğiniz gülün renginde bir hamurunuz olmalı. Bu hamurdan küçük yuvarlak parçalar koparıp fimo hamuru şekillendirici silindir ile şekil verin. Eğer silindir yoksa eliniz ile ya da ufak merdaneye benzer bir rulo ile şekil verebilirsiniz. Tek tek gül yapraklarını bu şekilde hazırlayıp daha sonra birbirlerine sararak gülün şeklini verin. Son aşama olarak lazımsa eğer sap ve yapraklarını da ekleyip polimer kilden gül yapımı çalışmasını sonlandırın.

Fimo hamurundan gül istediğiniz boyutta hazırlayabilirsiniz. Büyük boyutlarda hazırladığınızda yapma çiçek gibi kullanabilirsiniz. Ben daha çok küçük boyutlarda küpe ya da kolye olarak kullanılmasını tavsiye ediyorum. Aşağıda fimo hamurundan gül yapımı ile ilgili detaylı resimleri bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

fimo-hamurundan-kolay-gül-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published.