FİMO HAMURUNDAN KOLAY ZAMBAK YAPMAK

Fimo hamurundan kolay zambak yapmak başlıklı bugünkü konumda sizlere çok hoş ve basit bir çiçek yapımından bahsedeceğim. Zarifliği ve hoş görüntüsü ile pek çoğumuzun hoşuna giden zambak çiçeklerinden fimo hamuru ile nasıl yapıldığının detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de bu zarif çiçeklerden hazırlayıp kullanırsınız.

Fimo hamurundan zambak yapımı için yeşil, beyaz ve sarı renklerde fimo hamuruna ihtiyacınız olacak. Bunun yanında kalp şekilli bir kalıp ve biraz da el becerisi ile muhteşem görünümlü zambak çiçeklerine sahip olabilirsiniz. Fimo hamuru ile hazırladığınız bu çiçekleri dekoratif süslemelerde ya da farklı ürünlerin süslenmesinde kullanabilirsiniz. Hatta kendi el emeğiniz ile hazırladığınız saksı ya da vazoların içine bu zambaklardan hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Fimo hamurundan zambak yapımı için sarı renkli hamurları minik top şeklinde yuvarlayın, yeşil hamurları ince rulo şeklinde sarın. Beyaz kısımları eliniz ile açın ve kalp şekilli kalıpları bastırın. Bu kalıplar ile çıkan kalpleri iki ucundan birbirine yapıştırın. Orta kısmına top hamuru altına da rulo hamuru sabitleyin ve kurumasını bekleyin.

Aşağıda sizlerle fimo hamurundan zambak nasıl yapılır sorusunun cevabı olan resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip kolayca zambak çiçeği yapıp kullanabilirsiniz.

source

fimo-hamurundan-kolay-zambak-çiçeği-yapmak

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.