FİMO HAMURUNDAN KOLAY ZAMBAK YAPMAK

Fimo hamurundan kolay zambak yapmak başlıklı bugünkü konumda sizlere çok hoş ve basit bir çiçek yapımından bahsedeceğim. Zarifliği ve hoş görüntüsü ile pek çoğumuzun hoşuna giden zambak çiçeklerinden fimo hamuru ile nasıl yapıldığının detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de bu zarif çiçeklerden hazırlayıp kullanırsınız.

Fimo hamurundan zambak yapımı için yeşil, beyaz ve sarı renklerde fimo hamuruna ihtiyacınız olacak. Bunun yanında kalp şekilli bir kalıp ve biraz da el becerisi ile muhteşem görünümlü zambak çiçeklerine sahip olabilirsiniz. Fimo hamuru ile hazırladığınız bu çiçekleri dekoratif süslemelerde ya da farklı ürünlerin süslenmesinde kullanabilirsiniz. Hatta kendi el emeğiniz ile hazırladığınız saksı ya da vazoların içine bu zambaklardan hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Fimo hamurundan zambak yapımı için sarı renkli hamurları minik top şeklinde yuvarlayın, yeşil hamurları ince rulo şeklinde sarın. Beyaz kısımları eliniz ile açın ve kalp şekilli kalıpları bastırın. Bu kalıplar ile çıkan kalpleri iki ucundan birbirine yapıştırın. Orta kısmına top hamuru altına da rulo hamuru sabitleyin ve kurumasını bekleyin.

Aşağıda sizlerle fimo hamurundan zambak nasıl yapılır sorusunun cevabı olan resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip kolayca zambak çiçeği yapıp kullanabilirsiniz.

source

fimo-hamurundan-kolay-zambak-çiçeği-yapmak


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir