Ana Sayfa / FİMO HAMURU / FİMO HAMURUNDAN KOLAY ZAMBAK YAPMAK

FİMO HAMURUNDAN KOLAY ZAMBAK YAPMAK

Fimo hamurundan kolay zambak yapmak başlıklı bugünkü konumda sizlere çok hoş ve basit bir çiçek yapımından bahsedeceğim. Zarifliği ve hoş görüntüsü ile pek çoğumuzun hoşuna giden zambak çiçeklerinden fimo hamuru ile nasıl yapıldığının detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de bu zarif çiçeklerden hazırlayıp kullanırsınız.

Fimo hamurundan zambak yapımı için yeşil, beyaz ve sarı renklerde fimo hamuruna ihtiyacınız olacak. Bunun yanında kalp şekilli bir kalıp ve biraz da el becerisi ile muhteşem görünümlü zambak çiçeklerine sahip olabilirsiniz. Fimo hamuru ile hazırladığınız bu çiçekleri dekoratif süslemelerde ya da farklı ürünlerin süslenmesinde kullanabilirsiniz. Hatta kendi el emeğiniz ile hazırladığınız saksı ya da vazoların içine bu zambaklardan hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Fimo hamurundan zambak yapımı için sarı renkli hamurları minik top şeklinde yuvarlayın, yeşil hamurları ince rulo şeklinde sarın. Beyaz kısımları eliniz ile açın ve kalp şekilli kalıpları bastırın. Bu kalıplar ile çıkan kalpleri iki ucundan birbirine yapıştırın. Orta kısmına top hamuru altına da rulo hamuru sabitleyin ve kurumasını bekleyin.

Aşağıda sizlerle fimo hamurundan zambak nasıl yapılır sorusunun cevabı olan resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip kolayca zambak çiçeği yapıp kullanabilirsiniz.

source

fimo-hamurundan-kolay-zambak-çiçeği-yapmak

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir