FİMO HAMURUNDAN SEVİMLİ PENGUEN YAPMAK

Fimo hamurundan sevimli penguen yapmak fikri benim çok hoşuma giden bir fikir oldu. Daha önce aynı hamur ile sevimli ayıcık yapımını anlatmış sonrasında evde kızımla deneyip çok eğlenmiştik. Sizin de aynı şekilde eğlendiğinizi düşünerek yeni bir fimo hamuru çalışması araştırmasına girdim ve penguen yapımını buldum. Sözü daha fazla uzatmadan hemen fimo hamuru ile sevimli penguen yapımı çalışmasının detaylarını anlatmak istiyorum.

Fimo hamuru, oyun hamuruna benzeyen ve kırtasiyelerde rahatlıkla bulunacak bir hamurdur. Normal ev fırınlarında pişirilip sertleştirilen bu fimo hamuru, çok geniş kullanım alanına sahiptir. Duvar süsü, buzdolabı magneti, biblo, aksesuar ve minyatür figürlerin ortaya çıkarılmasında kullanılan bu özel hamur ile çalışma yaparken çocuklarınızı da yanınıza alıp eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

Fimo hamurundan penguen yapımı için yoğun olarak siyah hamur kullanacaksınız. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak şekillerin kullanıldığı çalışmada, şekil verme aşamasında zorlanacağınızı düşünmüyorum. Bu hamura eliniz ile şekil verebileceğiniz gibi özel kalıplarından da yararlanabilirsiniz.

Fimo hamurundan sevimli penguen yapıp şekil verdikten sonra normal ev fırınında 130 derecede kısa süre pişirip hamurun sertleşmesini sağlayın. Bu işlemin ardından sevimli bibloyu istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Fimo hamurundan penguen yapımının detaylarını aşağıdaki resimlerden inceleyebilirsiniz. Eğlenceli çalışmalar.

fimo-hamurundan-sevimli-penguen-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *