FİMO HAMURUNDAN TIĞ SAPI YAPMAK

Fimo hamurundan tığ sapı yapmak bana göre çok hoş bir çalışma. Özellikle el işi ve el emeği ile yapılan işlere gönül vermiş olan bayanların çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bu çalışmanın detaylarını sizlerle bugün paylaşacağım. Evde bulunan her tür tığ için uygulayabileceğiniz bu çalışmada çok sayıda farklı renkli fimo hamuru kullanabilirsiniz.

Fimo hamurundan tığ sapı yapımı için 3 ya da 4 adet farklı renk hamur kullanmanız gerekli. Desenli bir hamur elde etmek için tüm hamurları yan yana koyup elinizde birleştirin. Yuvarlayın ve hafif bastırarak şekil verin. İstediğiniz inceliğe geldiğinde hamur, tığı içine saplayın. Bu şekilde de elinizde şekil verin. Şekil verme aşamasında mutlaka tığı kolay tutabileceğiniz bir şekil verin.

Polimer kil de denilen bu özel hamur ile yapılan çalışmalarda genelde pişirme yöntemi ile hamurun katılaşması sağlanır. Bu çalışmada hamurun katılaşması için fırında pişirme yöntemini denerseniz, tığın renginde bozulma olabilir. Bunun için fimo hamuru ile tığ süsleme yaptıktan sonra tığı bir süre açıkta bekletmeniz yeterli. Bu yöntem diğer fimo hamuru çalışmalarında hamurun çatlama özelliğinden dolayı fazla kullanılmaz.

Fimo hamuru ile tığ nasıl süslenir diye merak edenler için hazırladığım yazımın sonuna geldim. Siz de bu hoş çalışmayı yapıp sürekli elinizde olan tığlarınızı süsleyebilirsiniz. Şimdi sizleri fimo hamurundan tığ sapı yapımı çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

fimo-hamurundan-tığ-sapı-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

TESPİH BAŞI SÜSLEME NASIL YAPILIR_1

TESPİH BAŞI SÜSLEME NASIL YAPILIR

Tesbih dinimiz açısından da son derece önemlidir. Günlük hayatımızda da önemli bir yere sahip olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.