Ana Sayfa / FİMO HAMURU / FİMO HAMURUNDAN TOKA YAPMAK


FİMO HAMURUNDAN TOKA YAPMAK

Fimo hamurundan toka yapmak fikri ilk polimer hamurunu gördüğümde aklıma gelmişti. Yaptığım araştırmalar neticesinde çok basit ve hoş bir toka yapımı çalışmasını buldum. Şimdi sizler paylaşacağım bu fiyonk kurdele yapımını, toka ve saç bantlarında kullanabilirsiniz. Özellikle küçük kız çocuğu olan anneler için hoş bir çalışma olacağını düşündüğüm fimo hamurundan toka yapımı çalışmasının detaylarını şimdi sizlerle paylaşacağım.

Fimo hamurundan toka yaparken kurdele fiyonk modelinden yararlanılmış. Basit el hareketleri ile hamura şekil vererek siz de kolayca bu tür bir fiyonk hazırlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak dikdörtgen bir hamur hazırlayın. Bu hamurun iki ucundan büzüp katlayarak hamurun üst kısmında birleştirin. Altta kalan kısımlardan kesin ve orta kısmına küçük bir parça hamur ekleyerek fiyonk görüntüsü verin.

Fimo hamuru ile fiyonk yapımından elde ettiğiniz fiyonkları toka, saç bandı, küpe, kolye hatta bileklik olarak bile kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, hazırlamak istediğiniz ürüne göre fiyonk büyüklüğünü ayarlamanızdır.

Fimo hamuru ile toka nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım yazımın sonunda sizlerle detaylı anlatımı paylaşıyorum. Siz de bu resimlere bakarak kolayca bir toka yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

fimo-hamurundan-toka-yapmak

source

ORMAN HAYVANLARI BOYAMA RESİM ÖRNEĞİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

NAKO TV PİRİNÇ ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Nako her yıl çeşitli ve farklı modeller çıkararak yaratıcılıkta sınır tanımazken hanımlar da örgü konusunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir