fistik örgü yapimi

FISTIK ŞAL YAPIMI ANLATIMLI

Yeni örgü modellerinden bir tanesi olan Fıstık Şal yapımı anlatımlı ve videolu olarak sizler için hazırladık. El örgüsü işlerini kolaylıkla yapabiliyorsanız fıstık şal yapımında çok zorlanamayacaksınız.

Fıstık şal örgü yapımı için gereken malzemeler şal ipi ve seçeceğiniz şal ipine uygun tığ.

İlk olarak 3 sıra zincir yaparak başlayın ve sonrasında 4 kafes yapın. Zincir çektikten sonra ilk yaptığınız zincire uzatıp 1o defa doldurun ve tekrar zincir ile sıkıştırın.  Böylece fıstık oluştuktan sonra 4 zinciri çekin ve yeniden fıstık yapmaya devam edin. 2 zincir sonrasında ilk zincire dönüp tekrar fıstık yapın. Kafes yaparak devam edin ve fıstıkları uzatarak devam edin.

Fıstık tekniği yeni trend olan örgü tekniklerinden bir tanesi ve çok güzel örgüler çıkıyor bu teknik ile.

Aşağıda yer alan videoyu adım adım izleyerek yeni örgü tekniği olan fıstık tekniği ile fıstık şal yapımını kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaştığımız tığ işi fıstıklı bebek battaniyesi yapımına bir göz atabilirsiniz.

TIĞ İŞİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Fıstık Modeli ile Tığ işi Şal Yapımı Video Anlatımı

 


TIĞ İŞİ BAYKUŞ BERE YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir