FİYONK TOPUZ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Fiyonk topuz yapmak resimli anlatım konusu ile çok sık karşılaştığım bir saç modelinin yapımını anlatacağım. Özellikle genç kızlar ve kız çocuklarının çok beğendiği bu saç modeli, her boy saç için son derece ideal. Yukarıdan at kuyruğu topuzu yapılabilen tüm saç modellerine uygulanabilen fiyonk topuz modelinin yapım aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Fiyonk topuz yapımı için ilk olarak saçlarınızın tamamını en tepe noktadan at kuyruğu bağlayacakmış gibi elinize alın. Aldığınız saçları düzeltin ve ince bir tokayı bir kere geçirin. İkinci geçirmede saçı ikiye katlı şekilde tokada bırakın. Topuz gibi duran bu saçı ikiye ayırın ve ortadan bir perçemi ön kısımda arka kısıma sıkıca tutturun. Geri kalan saçların iki tarafına da fiyonk şekli verin. En son saç spreyi ile sabitleyip topuzunuzu kullanabilirsiniz.

Fiyonk topuz modelini tüm saçta uygulayabileceğiniz gibi yarım topuz olarak sadece belirli bir kısımda da uygulayabilirsiniz. Eğer çocuklarda yapacaksanız, ikili fiyonk topuzu olarak saça şekil verebilirsiniz. Daha sevimli ve değişik bir hava katmak için fiyongun orta kısmına parlak, boncuklu tokalardan ya da çiçekli aksesuarlardan da takabilirsiniz.

Fiyonk topuz nasıl yapılır merak edenler için hazırladığım yazımın sonuna geldim. Şimdi sizlerle bu özel ve eğlenceli saç modelinin detaylarına yer verilen resimleri paylaşıyorum. Keyifli günler.

source

fiyonk-topuz-yapmak-resimli-anlatım


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir