Fiyonklu iğne oyası nasıl yapılır
Fiyonklu iğne oyası nasıl yapılır

FİYONKLU İĞNE OYASI YAPIMI

Tülbentler ve yazmalar, kültürümüzde oldukça önem tutan ürünler arasında yer alıyor. Fiyonklu iğne oyası yapımı, tülbentleri; yazma ya da havlu kenarını tamamlamak için kullanılan unsurlar arasında bulunmaktadır. Kalp detaylı, yaprak ve çiçek motifli iğne oyaları, çokça karşımıza çıkan, yeni evlenecek olan hanımların da çeyizlerinde kendine yer edinmiş parçalar arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, çeyizlerde en çok kullanılan motiflerden bir tanesi de fiyonktur. Bu motif, hem yapımı kolay hem de oldukça şık görünen motifler arasında yer almaktadır. Bu sebepten ötürü, bu ürünün çokça kullanıldığını, pek çok gelinin de fiyonklu iğne oyası yapımı ile ilgilendiğini bilmekteyiz. Şimdi sizler için konuya değinelim.

Fiyonklu İğne Oyası Nasıl Yapılır?

 Fiyonklu iğne oyası yapımı, örneklerini ve yapım aşamalarını birçok yakınınızdan ve internetteki videolardan öğrenebileceğiniz motif grupları arasında yer alıyor. Fiyonk örmek, düşünüldüğü kadar zor bir iş olmamakla beraber, bu modeller evimizin ve banyolarımızın pek çok yerinde kullandığımız havlu ve yazmalara dikilen unsurlar arasında.

blank

Fiyonk oluşturmak için tek yapmanız gereken zincirler çekip içini trabzanlar ile kaplamak. Ancak seçmiş olduğunuz modele göre izlemeniz gereken adımların da farklılık gösterdiğini söylemek mümkün olacaktır. Fiyonklu iğne oyası yapımı, model belirledikten sonra tercih edebilecekleriniz arasında bulunuyor.

Siz de modelleri inceleyerek size en güzel gelenini seçebilir ve bu modeli örmeyi tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İğne oyası patlıcan modeli nasil yapilir

İĞNE OYASI PATLICAN MODELİ YAPIMI

İğne oyası patlıcan modeli yapımı, son zamanlarda en çok dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *