GAZETE KAĞIDINDAN RENKLİ KASE YAPMAK

Gazete kağıdından renkli kase yapmak, son dönemlerde internet üzerinde sıkça karşıma çıkıyor. Özellikle geri dönüşüm projeleri ile ilgili sosyal medya sayfalarında karşıma çıkan bu özel çalışmayı, bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Gazeteden kase nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğim bu yazı ile siz de harika geri dönüşüm ürünleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Gazete kağıdı ile renkli sepet yaparken özel bir teknik kullanılıyor. Düğümleme tarzı bir örme tekniği kullanılarak hazırlanan bu sepet örgülü ürünleri dekoratif olarak hazırlanıp kullanılabiliyor. Farklı renklerde ve isteğe göre farklı modellerde hazırlayabileceğiniz bu ürünleri siz de evinizde istediğiniz bir yerde kullanabilirsiniz.

Gazete ya da dergi kağıdından yapılan özel örgü için ilk olarak yaprakları rulo şeklinde dürün ve ikiye katlayın. Bu katlamanın ardından ilk olarak 4 adet yaprağı birbirine geçirin ve düğüm yapıyor gibi sabitleyin. Ardından bu 4 ruloyu sıra ile birbirinin içinden geçirerek sepet örgüsünü tamamlayın.

Bu basit ve eğlenceli örgüyü yaparken, yapmak istediğiniz eşyanın şeklini alması için kalıp olarak kullanın. Örnek çalışmada kase yapımında kullanılan minik kasenin etrafından dönerek elde edilen gazeteden kase, mavi boya ile boyanarak çok hoş bir görüntü oluşturmuş. Siz de istediğiniz her hangi bir eşyayı bu özel örgü ile hazırlayıp sevdiğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Verdiğim önerilerin ardından sepet örgüsünün nasıl yapıldığı anlatan resimleri yayımlıyorum.

gazete-kağıdından-renkli-kase-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *