Ana Sayfa / SAĞLIK / GECE YATARKEN İÇİLEN SUYUN BİLİNMEYEN TEHLİKESİ

GECE YATARKEN İÇİLEN SUYUN BİLİNMEYEN TEHLİKESİ

Gece yatarken içilen suyun bilinmeyen tehlikesi sizi çok şaşırtacak. Genellikle gece uykumuzun bozulmaması için başucumuza koyduğumuz bu su ile aslında kendimize zarar verdiğimizin farkında değilmişiz. Gece başucuna koyulan bir bardak suyun ne tür zararları olduğu sizi çok şaşırtacak.

gece-suyu

Gece Yatarken İçilen Suyun Zararları

Gece uyurken içtiğimiz bu suyun farklı bir tada sahip olduğunu genellikle anlayamayız. Genellikle ağzı açık bir bardak ile başucumuza koyduğumuz bu suyun içeriği gece boyunca değişime uğrar. Ağzı açık olarak bırakılan bardak içindeki su, direkt olarak hava ile temas ettiği için yoğun miktarda karbondioksitin emilmesine neden olur. Bu emilim sonucunda da su kimyasal bir tepkimeye girer ve karbonik asit oluşumuna neden olur. Gece yarısı içilen bu suyun tadının değiştiğini çok fark edemezsiniz ancak, insan sağlığı için çok tehlikeli olduğunu belirtmek isteriz. Sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız, bu tür konulara dikkat etmelisiniz. Gece içmek için hazırlayacağınız suyu ağzı kapalı bir şişe ya da sürahi içine koyabilirsiniz.

YUMURTA KABUĞUNUN BİLİNMEYEN ÇOK ÖNEMLİ FAYDALARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÖKSÜRÜĞÜN GEÇİRİLMESİ İÇİN BAL VE SOĞAN

Öksürüğün geçirilmesi için bal ve soğan kürünü uygulayabilirsiniz. Öksürükle savaşan bu kürler sayesinde bağışıklık sisteminiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir