GERİ DÖNÜŞÜM FİKİRLERİ

Geri Dönüşüm Fikirleri

 

Geri dönüşüm fikirleri, geri dönüştürülebilir ürünlerin yeniden kazandırılması ile ilgili ortaya atılan fikirlerdir. Doğaya karşı sorumluluğumuz oldukça büyük olmakla beraber, doğada birçok geri dönüştürülebilir ürün bulunmaktadır. Bu ürünler toplanıp geri dönüştürüldüğünde, doğayı kirletmenize engel olmaktadır. Bu sebepten ötürü geri dönüşüm fikirleri çokça ön plana çıkmaktadır. Atık malzemeleri toplayarak siz de evlerinizde birçok proje yapabilir, hem ev içinde estetik görüntülere sahip olurken diğer bir yandan da doğaya karşı bir iyilik yapabilirsiniz. İnternet sitemiz de tam da bu alanda hizmet veren internet siteleri arasında bulunmaktadır. Sizin için birçok projeye yer vereceğiz.

geri-donusum-fikirleri-1
geri-donusum-fikirleri-1

 

 

Neler Yapılabilir?

 

Geri dönüşüm fikirleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi de pet şişeden saksı yapımı olarak dikkat çekmektedir. Kullanıldıktan sonra atılmak üzere olan pet şişeleri altından keserek boyayabilir ve içlerine çiçek ekebilirsiniz. Bu sıklıkla kullanılan ve zaman zaman da oldukça yaratıcı olabilen bir geri dönüşüm fikri olarak karşımıza çıkmaktadır.

geri-donusum-fikirleri-2
geri-donusum-fikirleri-2

Kullanmış olduğunuz konservelerin içini güzelce yıkayarak, dışını da çeşitli kaplamalar ile birbirinden güzel kaplar ve kalemtıraşlar yapabilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Konserveleri süsleyerek uzun süre kullanabilir, içine kalemleriniz, toka ya da benzer eşyalarınızı koymayı deneyebilirsiniz. Böylece güzel bir geri dönüşüm işlemi gerçekleştirmek de mümkündür. Yukarıda sizin için birkaç örneğe ver vermiş bulunmaktayız. İnceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

ÖRGÜ EV TERLİĞİ YAPIMI

Örgü Ev Terliği Yapımı   Hanımlar tarafından çeşitli örgülerin yapılması oldukça meşhurdur. Kültürümüzde pek çok …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *