Ana Sayfa / EL İŞLERİ / GOBLEN NASIL YAPILIR?

GOBLEN NASIL YAPILIR?

Goblen Nasıl Yapılır?

Goblen yapımı, oldukça beğenilen ve ilgilileri için ön plana çıkan modeller arasında yer almaktadır. Goblen bir nevi kanaviçe olarak da isimlendirilmekle beraber, büyük emek gerektiren işlemeler olduğu sonucuna da ulaşmak mümkündür. Kanaviçelerde genellikle daha küçük tasarımlara yer verilirken, goblenler doğa manzaralarının ve genellikle birbirinden zor ve dikkat çekici tasarımlara yer verilmiş olan modellere verilen isimlerdir.

goblen-nasil-yapilir-1

Goblen yapmak istiyorsanız, ancak bunları nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, bu alanda faaliyet veren birçok internet sitesi bulunduğunun da altını çizelim. Size bu sitelerde nasıl kanaviçe ya da goblen yapabileceğiniz detaylı bir şekilde anlatılmakta ve konu ile ilgili detaylı bilgi verilmektedir. Siz de goblen yapabilirsiniz.

Goblen Nedir ve Nasıl Yapılır?

Goblen yapımı, son zamanların favorileri arasında bulunmaktadır. Goblen yapmak ve goblen tasarlamak isterseniz, bunun için yalnızca hayal gücünüzü kullanmanız yeterlidir. Genellikle etamin bir kumaş üzerine, çarpı işaretleri ile birbirinden güzel modeller oluşturabilir ve bu ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Goblen oluşturmak için yalnızca bir etamin kumaşa sahip olmanız ve bir iğnenizin bulunması yeterlidir.

Son derece şık bir goblen oluşturabilir, isterseniz bunu kasnakta bırakabilir, ya da günlük hayatınızda pek çok yerde kullanabilirsiniz. Özelikle yastık takımlarında goblenlere rastlamak mümkündür. Siz de tamamen hayal gücünüz ile goblen oluşturabilir, bunları da büyük bir zevk ile kullanma şansı bulabilirsiniz.

2019 KANAVİÇE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Degisik-İgne-Oyalari-1

DEĞİŞİK İĞNE OYALARI

Değişik iğne oyaları, hem çeyizinde hem de kullanmış olduğu ürünlerde çevresindekilerden farklılık göstermek isteyen hanımların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir