godeli sal örgüsü yapimi
godeli sal örgüsü yapimi

GÖDELİ ŞAL ÖRGÜSÜ YAPIMI

Şallar bayanların severek kullandıkları giyim ürünlerinden biridir. Özellikle kendi ördükleri şalları daha da severek giymktedirler. Sonuçta insan emek verdiği bir şeye daha fazla değer vermektedir. Bu kadar çok sevilen şallar için tabii ki birçok model de karşımıza çıkmaktadır. Sürekli olarak yeni modellerin karşımıza çıktığı şal dünyasında sizlere sevilen bir modelin yapımını anlatacağız.

Bayanların örmekten ve kullanmaktan hoşlandıkları şallar için de godeli şal modeli son zamnlarda popüler olmaya başlamıştır. Hemen her yaştaki bayana hitap eden bu şal modeli hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Godeli şal örgüsü yapımı ile yazımıza başlayalım.

Godeli Şal Örgüsü Malzemeleri

  • İstediğiniz renk kalın örgü ipi
  • Kalın şiş

Godeli Şal Örgüsü Yapımı

  • Godeli şal örgüsü yapımı kolay ve tek parça halinde yapılan bir modeldir. Şalınıza 35 ilmek örerek köşeden başlayın.
  • Etek uçlarrına adını veren godeyi yapmak için 5 tane haroşo örgü örüp geri dönün.
  • 5 ilmek örüp geri dönün ve diğer 5 ilmeği geçerek arada 1 tane arttırın.
  • Şalın ana kısmını 20ilmek arttırarak haroşo örüp godeli örgü kısmına geçin.
  • Beşer tane örüp geri dönün ve 15 ilmekten sonra şişe dolayıp arttırın.
  • Godeli kısımı toplamda 15 ilmek ile sabit kalacak biçimde örün. Fakat şalın ana kısmını her seferinde bir ilmek arttırarak 60 cm boyutuna gelene kadar örün.
  • Şalın orta kısmına gelince ise birer ilmek keserek şalın uç kısmında 35 ilmek gelene kadar örüp şalı bitirin.

Farklı Görünün

Düz şallara nazaran farlı bir görünüme sahip olan gdeli şallarla farklı görünmek sizin elinizde. Klasik şal modellerinden bıktıysanız ve hareketli şallardan hoşlanıyorsanız bu model tam size göre. Her bayanın severek kullanacağını düşündüğümüz şal modelinin yapımı da kullanımı da son derece pratiktir. Bu farklı şal modelini siz de denemelisiniz. Severek kullanacağınızdan emin olduğumuz şal için istediğiniz renkteki ipi kullanabilirsiniz.

Her Mevsimde Kullanabilirsiniz

Kalın iple örüldüğü için genellikle kış aylarında kullanılmasına karşın bahar ve yaz aylarının serin akşamlarında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir şal modelidir godeli şal. Hatta bu şal örgüsünü ince iplerle örerek yazın sıcak ünlerinde de severek giyebileceğiniz bir modele dönüştürebilirsiniz. Şal örgüsü modelleri arasında farklı ve şık bir yere sahip olan godeli şal için sizler de kollarınızı sıvamalısınız. Godeli şalı birçok kıyafetle kombin yaparak şık bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.