GÜL DESENLİ SAÇ TOPUZU YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Gül desenli saç topuzu yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere çok sevimli ve özel bir topuz modelinin yapımından bahsetmek istiyorum. Daha çok kız çocukları için hoş bir model olan bu saç topuzu görünüş olarak zor bir yapımı varmış gibi görünüyor olsa da aslında çok basit bir yapımı var. Şimdi sizlerle bu aşamaları ve dikkat etmeniz gerekenleri paylaşıyorum.

Çocuklar için saç topuzu yaparken ilk olarak saçın ön kısmından örmeye başlayın. Burada normal saç örgüsü yerine yanlardan tutam tutam saç alarak yapılan balık sırtı örgüsü yapmalısınız. Saçın ön kısmından çapraz olarak başladığınız balık sırtı örgüsüne arka kısımda da yan “U” şeklinde devam edin. Saçın tamamını ördükten sonra yuvarlayarak çiçek şekli verin ve sabitleyin.

Gül desenli saç topuzu daha çok küçük yaştaki çocuklar için ideal gibi görünse de büyükler ya da genç kızlar için de bana göre ideal. Özellikle yaz geceleri verilen sahil kenarı, havuz başı eğlenceleri için ideal bir topuz seçeneği olabilir. Bu saç modeli ile birlikte isterseniz kendi zevkinize göre süslü tokalar da kullanabilirsiniz.

Evde çiçek topuz yapımı ile ilgili aşağıda detayları veren resimleri sizlerle paylaşıyorum. Siz de bu resimlere bakarak kendiniz için ya da minik kızlarınız için bu saç modelini deneyebilirsiniz.

source

gül-desenli-topuz-nasıl-yapılır

İlginizi Çekebilir

KOLAY SAÇ DALGALANDIRMA YÖNTEMİ

Kolay saç dalgalandırma yöntemi ile sizlere çok pratik bir şekilde saçlarınıza dalga yapma yönteminden bahsedeceğim. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *