HAFIZAYI GÜÇLENDİREN ÇAY TARİFLERİ | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / SAĞLIK / HAFIZAYI GÜÇLENDİREN ÇAY TARİFLERİ

HAFIZAYI GÜÇLENDİREN ÇAY TARİFLERİ

Hafızayı güçlendiren çay tarifleri ile kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Beyin fonksiyonlarının çalışmasında büyük katkısı olan bu çayları, düzenli olarak tüketebilirsiniz.

Ginkgo Biloba Çayı: Çin’in doğusunda yetişen bir bitki çayıdır. Ginkgo ağacının yapraklarından yapılmaktadır. Kan akışını hızlandırır ve beyne daha çok oksijen gitmesini sağlar. Beynin sinir uyarılarını arttırır. Kısa süreli belleğin geliştirilmesine karkı sağlar. Kaynamış bir bardak suya 4-5 yaprak ekleyip 5-7 dakika kadar demlendirin.

Gotu Kola Çayı: Hindistan, Sri Lanka, Bangladeş ve Tayland’da kullanılan bir ot türüdür. Beyin fonksiyonlarının çalışması için faydalıdır. Ayrıca, antibakteriyeldir ve iltihap önleyicidir. Dolaşımı hızlandırır ve idrar söktürücüdür. Bir bardak kaynamış suya 1 çay kaşığı kuru gotu kola otunu atıp 5 dakika kadar demlendirin.

Biberiye Çayı: Bizim kültürümüzde de yaygın olarak kullanılan biberiye, zihnin açılmasında büyük derecede etkilidir. Beyin fonksiyonlarının güçlü olmasını ve çalışmasını sağlar.

Adaçayı: Stresi azaltır ve sakinleştirici özelliktedir. Bununla birlikte antiseptik etkisi de bulunmaktadır. Hafızanın güçlenmesini sağlar. Nörolojik fonksiyonları geliştirir. Çeşitli sağlık sorunlarına da büyük derecede fayda sağlar.

CEP TELEFONU İLE TUVALETE GİRMENİN TEHLİKELERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

GECE YATARKEN İÇİLEN SUYUN BİLİNMEYEN TEHLİKESİ

Gece yatarken içilen suyun bilinmeyen tehlikesi sizi çok şaşırtacak. Genellikle gece uykumuzun bozulmaması için başucumuza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir