Ana Sayfa / DEKORASYON / HALAT İPİ VE KEÇEDEN KAPI SÜSÜ YAPIMI

HALAT İPİ VE KEÇEDEN KAPI SÜSÜ YAPIMI

Halat ipi ve keçeden kapı süsü yapımı için aşağıda yer verdiğim görseli inceleyebilir ve benim verdiğim talimatları uygulayabilirsiniz.

Halattan ve Keçeden Nasıl Kapı Süsü Yapılır?

Halat kullanarak kapı süsü yapmak aslında çok kolay. Öncelikle malzemeleri eksiksiz temin etmelisiniz. Halat ile kapı süsü yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 10 metrelik halat, keçe ve arkasında kullanmak için mukavva.

Yapımı: Kapı süsü yapımı için öncelikle halat ipini düzgün bir şekilde sarmanızı sağlamak amacıyla mukavva üzerine bir tencere yerleştirin. Tencerenin etrafından halatı sarabilirsiniz. Halatı düzenli olarak sardıktan sonra keçe ile çiçeklerin süslemesine başlayabilirsiniz. Keçe ile oluşturduğunuz çiçekleri görseldeki gibi montajlayın. Çiçeklerin tasarımını istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bunun için internet sitelerinde bir çok örnek mevcut. Ayrıca, keçeden harfler keserek hoşgeldiniz yazısını da hazırlayabilirsiniz. Keçe renklerinin tercihini tamamen size bırakıyorum. Çiçekleri ve harfleri istediğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri hobi mağazası ve tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Boncuk gibi işlemelerle daha da dikkat çekici süslemeler oluşturabilirsiniz.

halat-ipi-ve-keceden-kapi-susu-yapimi

ÖRGÜ KLOZET TAKIMI ÖRNEKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

YILBAŞI İÇİN KOZALAK VE KEÇEDEN SÜS YAPIMI

Yılbaşı için kozalak ve keçecek süs yapımı örneğine yer verdiğim bu içeriğim sayesinde, siz de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir