HALAT İPİ VE KEÇEDEN KAPI SÜSÜ YAPIMI

Halat ipi ve keçeden kapı süsü yapımı için aşağıda yer verdiğim görseli inceleyebilir ve benim verdiğim talimatları uygulayabilirsiniz.

Halattan ve Keçeden Nasıl Kapı Süsü Yapılır?

Halat kullanarak kapı süsü yapmak aslında çok kolay. Öncelikle malzemeleri eksiksiz temin etmelisiniz. Halat ile kapı süsü yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 10 metrelik halat, keçe ve arkasında kullanmak için mukavva.

Yapımı: Kapı süsü yapımı için öncelikle halat ipini düzgün bir şekilde sarmanızı sağlamak amacıyla mukavva üzerine bir tencere yerleştirin. Tencerenin etrafından halatı sarabilirsiniz. Halatı düzenli olarak sardıktan sonra keçe ile çiçeklerin süslemesine başlayabilirsiniz. Keçe ile oluşturduğunuz çiçekleri görseldeki gibi montajlayın. Çiçeklerin tasarımını istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bunun için internet sitelerinde bir çok örnek mevcut. Ayrıca, keçeden harfler keserek hoşgeldiniz yazısını da hazırlayabilirsiniz. Keçe renklerinin tercihini tamamen size bırakıyorum. Çiçekleri ve harfleri istediğiniz renklerde hazırlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri hobi mağazası ve tuhafiyelerde bulabilirsiniz. Boncuk gibi işlemelerle daha da dikkat çekici süslemeler oluşturabilirsiniz.

halat-ipi-ve-keceden-kapi-susu-yapimi


ÖRGÜ KLOZET TAKIMI ÖRNEKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir