HALAT SEPET YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Halat sepet yapmak resimli anlatım konusu ile bugün çok eğlenceli bir çalışmanın yapımı üzerinde duracağım. Dekoratif süslemeler ve el emeği ile yapılan dekoratif eşyalar hakkında sitede daha önceleri de çok sayıda konuya yer verdim. Merak eden ve incelemek isteyenler, kategorilerden bu çalışmaların detaylarını da inceleyebilirler. Halat sepet yapımının detayları içinse yazımın devamını okumanız yeterli.

Halattan sepet yapımı için bize gerekli olan malzemeler, uzunca bir halat, yapıştırıcı tabancası, süsleme gereçleri ve biraz hayal gücü… Gerekli tüm malzemeleri hazırladıktan sonra el becerinizden de yararlanarak evinizin en güzel köşesi için hoş bir dekoratif sepet hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Halattan sepet yapımı için ilk olarak sepetin orta kısmından başlayın. Halatı yuvarlayarak, arasına yapıştırıcı süre süre yuvarlak bir taban elde edin. İstediğiniz boyuta geldikten sonra yan duvarlar için halatı bu sefer üstü üste gelecek şekilde yapıştırın ve sepeti şeklini verin. En son sepet içine dekoratif süslemeler de ekleyerek kullanıma hazır hale getirin.

Aşağı sizlerle paylaştığım halat sepet nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğindeki resimlere bakarak siz de hoş bir dekoratif sepet hazırlayabilirsiniz. Bu sepeti kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edip mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

source

ahşap-dekoratif-masa-süsü-yapmak-resimli-anlatım


ÖRGÜLÜ ENSE TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir