Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / HALAT SEPET YAPMAK RESİMLİ ANLATIM


HALAT SEPET YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Halat sepet yapmak resimli anlatım konusu ile bugün çok eğlenceli bir çalışmanın yapımı üzerinde duracağım. Dekoratif süslemeler ve el emeği ile yapılan dekoratif eşyalar hakkında sitede daha önceleri de çok sayıda konuya yer verdim. Merak eden ve incelemek isteyenler, kategorilerden bu çalışmaların detaylarını da inceleyebilirler. Halat sepet yapımının detayları içinse yazımın devamını okumanız yeterli.

Halattan sepet yapımı için bize gerekli olan malzemeler, uzunca bir halat, yapıştırıcı tabancası, süsleme gereçleri ve biraz hayal gücü… Gerekli tüm malzemeleri hazırladıktan sonra el becerinizden de yararlanarak evinizin en güzel köşesi için hoş bir dekoratif sepet hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Halattan sepet yapımı için ilk olarak sepetin orta kısmından başlayın. Halatı yuvarlayarak, arasına yapıştırıcı süre süre yuvarlak bir taban elde edin. İstediğiniz boyuta geldikten sonra yan duvarlar için halatı bu sefer üstü üste gelecek şekilde yapıştırın ve sepeti şeklini verin. En son sepet içine dekoratif süslemeler de ekleyerek kullanıma hazır hale getirin.

Aşağı sizlerle paylaştığım halat sepet nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğindeki resimlere bakarak siz de hoş bir dekoratif sepet hazırlayabilirsiniz. Bu sepeti kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edip mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

source

ahşap-dekoratif-masa-süsü-yapmak-resimli-anlatım

ÖRGÜLÜ ENSE TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir