HALKALI HAVLU KENARI NASIL YAPILIR?

Halkalı havlu kenarı nasıl yapılır yazım ile sizlere son dönemlerin en çok kullanılan havlu kenarı örneklerinden kısaca bahsedeceğim. Tüm dantel örneklerinde kullanılabilen ufak halka aparatlarını ben en fazla havlu kenarı ve oda takımlarında gördüm. Küçük parçalı dantellerde çok hoş duran bu aparatlar ile elde edilen havlu kenarı örneklerinin yapımını şimdi sizlere aktaracağım.

Halkalı havlu kenarı modelleri hazırlanırken genelde benim gördüğüm modellerde orta kısma normal yuvarlak dantel modeline başlanır gibi başlanıyor. Bu kısımda istediğiniz büyüklükte hoşunuza giden bir dantel örneğini kullanabilirsiniz. Orta kısım oluşturulduktan sonra kenarlarına yuvarlak aparatları örerek motifi ya da modeli tamamlayabilirsiniz.

Eğer halkalı havlu kenarı yapımı sırasında çiçek modeli vermek istemiyorsanız, orta örnek yapmadan halkaları yan yana istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Halkalı havlu kenarı yaparken orta örnek kullanmak istemiyorsanız, bu bölümde de yuvarlak aparat kullanabilirsiniz.

Halkalı havlu kenarı nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım yazımın sonuna geldik. Bu özel havlu kenarlarının yapımı için kullanılan yuvarlak aparatları, örgü ve hobi ürünü satan her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Aşağıda konu ile ilgili bir kaç resim paylaşıyorum. Kolay gelsin.

halkalı-havlu-kenarı-nasıl-yapılır

halkalı-havlu-kenarı

halkalı-havlu-kenarı-örneği


FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir