HALKALI HAVLU KENARI NASIL YAPILIR?

Halkalı havlu kenarı nasıl yapılır yazım ile sizlere son dönemlerin en çok kullanılan havlu kenarı örneklerinden kısaca bahsedeceğim. Tüm dantel örneklerinde kullanılabilen ufak halka aparatlarını ben en fazla havlu kenarı ve oda takımlarında gördüm. Küçük parçalı dantellerde çok hoş duran bu aparatlar ile elde edilen havlu kenarı örneklerinin yapımını şimdi sizlere aktaracağım.

Halkalı havlu kenarı modelleri hazırlanırken genelde benim gördüğüm modellerde orta kısma normal yuvarlak dantel modeline başlanır gibi başlanıyor. Bu kısımda istediğiniz büyüklükte hoşunuza giden bir dantel örneğini kullanabilirsiniz. Orta kısım oluşturulduktan sonra kenarlarına yuvarlak aparatları örerek motifi ya da modeli tamamlayabilirsiniz.

Eğer halkalı havlu kenarı yapımı sırasında çiçek modeli vermek istemiyorsanız, orta örnek yapmadan halkaları yan yana istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Halkalı havlu kenarı yaparken orta örnek kullanmak istemiyorsanız, bu bölümde de yuvarlak aparat kullanabilirsiniz.

Halkalı havlu kenarı nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım yazımın sonuna geldik. Bu özel havlu kenarlarının yapımı için kullanılan yuvarlak aparatları, örgü ve hobi ürünü satan her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Aşağıda konu ile ilgili bir kaç resim paylaşıyorum. Kolay gelsin.

halkalı-havlu-kenarı-nasıl-yapılır

halkalı-havlu-kenarı

halkalı-havlu-kenarı-örneği

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ MUTFAK HAVLU KENARLARI

Tığ İşi Mutfak Havlu Kenarları Çeyizlerde olmazsa olmazlardan biri de mutfak havluları. Gerek mutfak işlerinizi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.