HAMA BONCUĞUNDAN HEDİYE KUTUSU YAPIMI

Hama boncuğundan hediye kutusu yapımı konum ile sizlere çok hoş bir çalışmadan bahsedeceğim. Daha önceleri farklı ürünlerle ilgili çalışmalara yer verdiğim hobi boncuklarını bu konumda hediye kutusu yapımı için kullanacağım. Sizlerin de çok hoşuna gideceğini düşündüğüm çalışmanın detaylarını şimdi aktarıyorum.

Hama boncuklarından hediye kutusu yapımı için normal hama boncuğu çalışmalarında kullanılan malzemeler ve ek olarak misina ipi malzemeleri gerekli. Bu malzemeleri sağladıktan sonra çok kolay bir şekilde hediyelik kutunuzu hazırlayabilirsiniz. Örnek çalışmada kalpli bir hediyelik kutusu hazırlanmış ancak siz kalp yerine başka istediğiniz her hangi bir şekilde de bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Hama boncuğu ile hediye kutusu yapımı için seçtiğiniz şekli tabla üzerine boncuklar ile işleyin. Ütü yardımı ile boncukların birbirine yapışmasını sağlayın ve soğuduktan sonra kenara alın. Bu şekilde 4-5 adet içi boş 2 adet de içi dolu şekilde elde edin. Bu içi dolu olan şekilleri kapak ve taban olarak koyun, diğer sıraları üst üste dizin ve en son misina ipi ile kenarlarından dikin.

Hama boncuklarından hediye kutusu nasıl yapılır konusunun sonuna geldim. Sizler de bu özel boncuklar ile farklı desenlerde ve şekillerde hediyelik kutu hazırlayabilirsiniz. Aşağıda konu ile ilgili resimleri bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

hama-boncukları-ile-hediye-kutusu-yapımı

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.