Ana Sayfa / HOBİLER / HAMA BONCUKLARI İLE BARDAK ALTLIĞI YAPMAK


HAMA BONCUKLARI İLE BARDAK ALTLIĞI YAPMAK

Hama boncukları ile bardak altlığı yapmak konusu ile çok eğlenceli ve renkli bir çalışmanın detaylarını aktaracağım. Daha önce sitede hama boncukları ve kullanımları ile ilgili kısa bir yazım olacak. O yazı ile hama boncuklarının kullanım detaylarını öğrenebilirsiniz. Ben şimdi sizlere su bardağı ya da büyük kupa bardağı altlığı olarak kullanabileceğiniz hoş ürünlerin yapılmasının detaylarını anlatacağım.

Hama boncuğu ile bardak altığı yapımı için klasik hama boncuğu çalışmalarında kullanılan tablalar ve boncuklar yeterli. Bu çalışma için yuvarlak tablayı alın. Bardakların boyutuna göre yuvarlak şekilde çiçek deseni vererek ana şemayı ortaya çıkarın. Deseni tamamladıktan sonra yağlı kağıt üzerinden ütüleme yaparak bardak altlıklarını hazırlayın.

Hama boncuğu ile bardak altığı yaparken yağlı kağıt kullanımı, boncukların yanıp renklerini kaybetmemesi ve ütünün zarar görmemesi için gereklidir. Birbirlerine ısının etkisi ile yapışan boncukların oluşturdukları desenli ürünleri rahatça kullanabilirsiniz. Hama boncukları ile hazırladığınız bardak altlıklarından bir takım oluşturabilir, dilerseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Hama boncuğu ile bardak altlığı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonuna geldim. Çalışmanın detaylarını aşağıda resimler ile paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider. Kolay gelsin.

source

hama-boncuğu-ile-bardak-altlığı-yapmak

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir