HAMA BONCUKLARI İLE KÜPE YAPMAK

Hama boncukları ile küpe yapmak konusu ile sizlere çok hoş bir çalışmadan bahsetmek istiyorum. Hama boncukları ile yapılan farklı çalışmalara sitede daha önce de yer verdim. Bugün anlatacağım konuda aynı yöntemleri kullanarak minik küpeler hazırlayabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan hama boncuklarından nasıl küpe yapılır konusunun detaylarına geçmek istiyorum…

Hama boncuklarından küpe yapmak için diğer hama boncuğu çalışmalarında kullandığınız malzemelerin aynılarını kullanabilirsiniz. Küpeleri hazırlamak için iç içe geçen 3 adet küçük “v” harfi gibi şekil hazırlayın. Bu şekli tablaya yerleştirirken boncukların birbirine değmesine dikkat edin. Birbirlerine yaslandıklarından emin olduğunuz boncukların üzerine ince yağlı kağıt serin. Ütüyü en düşük ısısına verip boncukları ütüleyin. Soğuduktan sonra deseni çıkarıp her hangi bir vidalı küpe ile birleştirip küpe olarak kullanabilirsiniz.

Ben bu çalışmanın benzer şekilde kalp deseni ile de yapılabileceğini düşündüm. Kalp şekilli küpeler için tek renk kullanabilirsiniz. Kırmızı, beyaz ve pembe renk bu küpeler için bence çok ideal.   Baklava, kare ya da dikdörtgen şekillerde de bu küpelerden hazırlayabilirsiniz.

Hama boncuğundan küpe nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım konumun sonuna geldim. Şimdi sizlerle bu özel çalışmanın resimlerini paylaşıyorum. Kolay gelsin.

source

hama-boncuğu-ile-küpe-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

EN YENİ 50 ADET LİF MODELLERİ

Sizlerden gelen en yeni 50 adet lif modellerini bu yazımızda derledik. Yeni lif modellerinin hepsi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *