HASIR İPTEN MEYVE SEPETİ YAPMAK

Hasır ipten meyve sepeti yapmak için paylaştığım bu güzel çalışmayı kısa sürede sizde zorlanmadan yapabilirsiniz. Hasır ipten sepet yapmak için daha önce benzer çalışmalar paylaşmıştım. Onları da inceleyebilirsiniz.

Anlatımlı sepet yapma çalışmaları veya örgü sepet yapımıyla ilgili birçok çalışmayı sitemizde bulabilirsiniz. Örgü sepet örme çalışmalarını hemen bu yazının altında da bulabilirsiniz. Anlatımlı çalışma da saman ip veya hasır ip kullanılmış. Yine şekil olarak kase şeklini alabilmesi için balon kullanmanız gerekiyor.

Birde güçlü bir tutkal kullanmalısınız. Deniz tutkalı bu projede işinizi görecektir. Balonu şişirip, üzerini tutkalla sıvazladıktan sonra hasır ipi dolamanız yeterli olacaktır.

Daha sonra tutkal donunca balonu patlatmanız işlemi tamamlayacaktır. İşlem sonucu ortaya çok güzel hasır sepet kase veya örgü sepet kase eşyası çıkacak. Bu tür çalışmaları yapıp satabilir veya hediye olarak da sevdiklerinize verebilirsiniz. Kolay gelsin.

hasir-ipten-meyve-sepeti-yapmak

source


DEKORATİF AĞAÇLI TABLO YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir