HAVLULARDAKİ KÖTÜ KOKULARIN GİDERİLMESİ

Havlulardaki kötü kokuların giderilmesi için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğal yöntemler ile sağlıklı bir şekilde kötü kokulardan kurtulabileceksiniz.

Uzun süre boyunca kullanılan havlularda yıkanınca bile çıkmayan bir nem kokusu gibi koku oluşmaktadır. Bu kötü koku çoğu zaman havluların çöpe atılmasına bile neden olmaktadır.

Ayrıca, uzun süre dolapta beklemiş olan havlularda da aynı kötü koku oluşumu meydana gelmektedir.

Bu kötü kokulardan kurtulmak için çoğu zaman yıkama sırasında çeşitli yumuşatıcalar kullanmaya çalışırız. Yumuşatıcı geçici bir süre kokuyu bastırsa da bu asla kalıcı bir çözüm olmamaktadır.

Malzemeler:

  • Karbonat
  • Elma sirkesi

Havlulardaki Kötü Kokuları Giderme

Kötü koku sinmiş olan havlularınızı makineye doldurun ve deterjan bölümüne yarım su bardağı kadar karbonat koyun.

Yarım çay bardağı kadar sirkeyi de yumuşatıcı bölümüne ekleyin.

Makinenizi sıcak ısıdaki bir ayara getirin.

Yıkama süresi bitince havlularınızı çıkarıp açık havaya asın. İlk aşama biraz sirke kokusu gelecektir ama 5-10 dakika sonra geçecektir.

Bu yöntem ile havlulardaki kötü kokuları tamamen gidereceksiniz.


KLOZET TEMİZLİĞİNİ EN HİJYENİK ŞEKİLDE YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir