HİJYENİK TUVALET TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Hijyenik tuvalet temizliği nasıl yapılır? sorusunun cevabı için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Tuvaletinizde hijyeni sağlamak için öncelikle klozet kullanımına önem vermelisiniz. Klozet sifonunu her çektiğinizde, bakteriler 1,5 metre kadar havaya çıkabilmektedir. Bu yüzden, sifonu çekmeden önce kapağı kapatın.
Tuvaleti temizlediğiniz fırçanın da iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenmeyen fırça daha çok bakteri yaymaktadır.
Tuvaletinizin temiz olması için sürekli havalandırma yapmalısınız. Penceresiz tuvaletlerde havalandırmayı çalıştırın.
Tuvaletin hijyeni için özel olarak üretilmiş temizlik malzemeleri ile her gün temizliğini yapmalısınız.
Tuvaletinizi derinlemesine temizlemek istiyorsanız, tuvaletinizin içine karbonat serpiştirebilirsiniz. Ardından da seyreltilmemiş beyaz sirkeyi döküp fırça ile tuvaleti güzelce temizleyin. Bu teknik sayesinde, lekeleri yok edip, kötü kokulara son verebilirsiniz.
Tuvalet temizliğinde kimyasal kullanmak istemeyenler için de anti bakteriyel solüsyon tarifleri var. 2 su bardağı su, çeyrek su bardağı bulaşık deterjanı, 1 yemek kaşığı okaliptüs yağını karıştırın. Hazırladığınız solüsyonu sprey şişesine ekleyip kullanabilirsiniz. Bu solüsyonu kullandığınızda, bakterilerin oluşumunu engellemiş olursunuz. Özellikle de lavabo, kapı ve banyo bölümünde bu solüsyonu sürekli kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY MİKRODALGA TEMİZLİĞİ

En kolay mikrodalga temizliği yöntemini kullanarak, sadece 3 dakikada mikrodalganızı pırıl pırıl yapabilirsiniz. Mikrodalganızı temizlemenin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *