HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI

Hobi çubuğu ile kolay örnek yapımı başlıklı konum ile sıkça karşıma çıkan ancak çok zor olduğunu düşündüğüm bir örnekten bahsetmek istiyorum. Özellikle son dönemlerde yaptığım araştırmalarda sıkça karşıma çıkan bu örneğin şık görüntüsünden dolayı zor yapıldığını sanmıştım. Oysa çok basit ve eğlenceli bir şekilde hazırlanıyormuş. Sözü daha fazla uzatmadan sizin de bu hoş örneği merak ettiğinizi düşünerek hemen anlatıma geçiyorum.

Hobi çubukları ile yapılan farklı çalışmalar benim çok ilgimi çekiyor. Özellikle kendin yap projelerinde benim de sıkça kullandığım bu çubukları örgü modellerinde de kullanabileceğim benim aklıma gelmemişti. Ta ki bu özel örneği görene ve deneyene kadar. Hobi çubuğu ve tığ ile hazırlanan hoş örnek modelini, yelek, atkı, şal, kazak, süveter, bere ve aklınıza gelebilecek her türlü örgü işinde kullanabilirsiniz.

Hobi çubukları ve tığ örgüsü ile örgü modeli hazırlamak için ilk olarak istediğiniz uzunlukta zincir çekin. daha sonra bu zincirlerden uzun ilmek çıkarıp hobi çubuğunu ilmeğin içinden geçirin. Bu şekilde zincirlerin sonuna kadar gidin. İkinci aşama olarak çıkardığınız ilmekleri 5’er 5’er çapraz şekilde tek bir ilmekte toplayın. Aralarda 5-6 zincir çekip batarak örneğe devam edin.

Hobi çubukları ile örnek nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak aşağıda paylaştım. Siz de bu resimlere bakarak hoş ve zarif bir tığ işi örgü modeli hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

hobi-çubuğu-ile-tığ-örgüsü-modeli


KEÇE KUMAŞINDAN KAKTÜS İĞNELİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir