Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / HULA HOOPTAN RESİM ÇERÇEVESİ YAPMAK


HULA HOOPTAN RESİM ÇERÇEVESİ YAPMAK

Hula hooptan resim çerçevesi yapmak konum ile çok yaratıcı ve hoş bir çalışmanın detaylarını anlatacağım. Çocukların severek oynadığı hula hooplar ve şerit kurdeleler ile hazırlanan bu çalışmayı ben çok beğendim. Tamamen yaratıcılık ürünü olan bu resim çerçevelerinin yapım aşamalarını şimdi sizlere aktarıyorum.

Hula hooptan resim çerçevesi yapımı için gerekli olan malzemeler; bir adet çember hula hoop, parlak yaldızlı sprey boya, uzun şerit kurdele ve yapıştırıcı… Bu malzemeleri sağladıktan sonra basit bir şekilde resim çerçevesi yapımına başlayabilirsiniz. İşe ilk olarak çemberi sprey boya ile boyayarak başlayın. Bu aşamada çemberi düz bir zemin üzerine koyun önce bir tarafını kuruduktan sonra da diğer tarafını boyayın.

Hula hoopun her iki tarafı da kuruduktan sonra dik şekilde tutun. Boyuna göre 3 adet kurdele şeriti kesin. Bu şeritleri belirli aralıklar ile çemberin üzerine yapıştırın. Sıralamak istediğiniz resimleri sırası ile bu kurdele şeritlerinin üzerine yapıştırın. Hazırladığınız bu hula hoop resim çerçevesini duvara asabilir ya da her hangi bir yere sabitleyerek kullanabilirsiniz.

Çemberden resim çerçevesi nasıl yapılır sorusunun cevabını daha detaylı almak için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Her bir aşamanın daha ince şekilde gösterildiği resimleri inceleyerek siz de birbirinden özel resim çerçeveleri hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

hula-hooptan-resim-çerçevesi-yapmak

TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir