Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / İĞNE OYASI HAVLU KENARI NASIL YAPILIR?

İĞNE OYASI HAVLU KENARI NASIL YAPILIR?

İğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır, diye merak edenler için çok basit ve eğlenceli bir örneği bugün anlatacağım. Havlu ve yazma kenarlarında zarif bir görüntü oluşturan iğne oyası modeller, benim çok hoşuma gidiyor. Eğer siz de iğne oyası havlu kenarlarını seviyor ve kendiniz de hazırlamak istiyorsanız, bu konu tam size göre…

İğne oyası havlu kenarı yaparken bu örnekte 3 adet farklı renk kullanacaksınız. Bu renklerden birincisi olan yeşili, çiçeğin yaprakları olarak diğer iki rengi ise çiçeklerin rengi olarak kendi zevkinize göre seçin. Burada dilerseniz, tüm sadece 2 renk seçip tüm çiçekleri aynı renk hazırlayabilirsiniz. İp yapısı olarak iğne oyası havlu kenarı yapımı için kullanılan özel naylonumsu iplerden kullanmalısınız. İpin kalınlığına göre uygun her hangi bir dikiş iğnesi ile havlu kenarını hazırlayabilirsiniz.

İğne oyası havlu kenarının yapımı için ilk olarak yeşil ip ile başlayın. Çiçeğin yaprak kısımları için büyük ve küçük uzantılar yapın. Bu uzantıların hepsinin aynı boyda olmasına dikkat edin. Daha sonra çiçek yapmak için seçtiğiniz ipler ile her bir üst küçük uzantının içine 6 adet iğne oyası ilmeği uzatıp iğneyi içinden geçirerek kapatın. Bu şekilde düğümleyerek çiçekleri tamamlayın.

İğne oyası ile havlu kenarı yapımının aşamalarını resimli olarak daha iyi görebilirsiniz. Bunun için sizlerle şimdi resimleri paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider. Kolay gelsin.

iğne-oyası-havlu-kenarı

iğne-oyası-havlu-kenarı-nasıl-yapılır

kolay-iğne-oyası-havlu-kenarı

iğne-oyası-havlu-kenarı-örneği-yapımı

FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yapraklı Fiyonk İğne Oyası

YAPRAKLI FİYONK İĞNE OYASI YAPIMI

Yapraklı Fiyonk İğne Oyası Nasıl Yapılır? Yapraklı fiyonk iğne oyası, yapımı itibari ile çok da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir