İĞNE OYASI HAVLU KENARI NASIL YAPILIR?

İğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır, diye merak edenler için çok basit ve eğlenceli bir örneği bugün anlatacağım. Havlu ve yazma kenarlarında zarif bir görüntü oluşturan iğne oyası modeller, benim çok hoşuma gidiyor. Eğer siz de iğne oyası havlu kenarlarını seviyor ve kendiniz de hazırlamak istiyorsanız, bu konu tam size göre…

İğne oyası havlu kenarı yaparken bu örnekte 3 adet farklı renk kullanacaksınız. Bu renklerden birincisi olan yeşili, çiçeğin yaprakları olarak diğer iki rengi ise çiçeklerin rengi olarak kendi zevkinize göre seçin. Burada dilerseniz, tüm sadece 2 renk seçip tüm çiçekleri aynı renk hazırlayabilirsiniz. İp yapısı olarak iğne oyası havlu kenarı yapımı için kullanılan özel naylonumsu iplerden kullanmalısınız. İpin kalınlığına göre uygun her hangi bir dikiş iğnesi ile havlu kenarını hazırlayabilirsiniz.

İğne oyası havlu kenarının yapımı için ilk olarak yeşil ip ile başlayın. Çiçeğin yaprak kısımları için büyük ve küçük uzantılar yapın. Bu uzantıların hepsinin aynı boyda olmasına dikkat edin. Daha sonra çiçek yapmak için seçtiğiniz ipler ile her bir üst küçük uzantının içine 6 adet iğne oyası ilmeği uzatıp iğneyi içinden geçirerek kapatın. Bu şekilde düğümleyerek çiçekleri tamamlayın.

İğne oyası ile havlu kenarı yapımının aşamalarını resimli olarak daha iyi görebilirsiniz. Bunun için sizlerle şimdi resimleri paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider. Kolay gelsin.

iğne-oyası-havlu-kenarı

iğne-oyası-havlu-kenarı-nasıl-yapılır

kolay-iğne-oyası-havlu-kenarı

iğne-oyası-havlu-kenarı-örneği-yapımı


FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir