İğne oyası patlıcan modeli nasil yapilir
İğne oyası patlıcan modeli nasil yapilir

İĞNE OYASI PATLICAN MODELİ YAPIMI

İğne oyası patlıcan modeli yapımı, son zamanlarda en çok dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. Zira moda genelinde eskiye dönüş yaşanması gelin ve çeyiz modasını da etkilemiş durumda. Artık gelin çeyizlerinde lifler ve iğne oyalarının oldukça ön planda olduğunu söylemek mümkündür. Bugün sizler için iğne oyası patlıcan modeli yapımına değineceğiz. Bildiğiniz gibi iğne oyaları, kültürümüzde önemli bir yer tutan unsurlar arasında yer almaktadırlar. Havlu kenarları, tülbent ve yazmalar bu ürünlerin en çok kullandıkları yerler arasında bulunuyor. Örmüş olduğumuz ve yapmış olduğumuz tığ işleri, bu dönemde çokça ilgi görmektedir.

 

Patlıcan Örme Nasıl Yapılır?

İğne oyası patlıcan modeli, yukarıdaki şekilden de rahatlıkla görülebileceği üzere, yapımı kişiyi bir hayli zorlayabilen modeller arasında yer almaktadır. Öreceğiniz 7 adet zincir ile işleme başladıktan sonra, bat çık yaparak üste doğru trabzanlar çıkın. Aralara dolduracağınız fıstıklar ile bu modeli oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden de bu modeli örmek için birçok yönlendirici bulabilirsiniz.

blank

 

Patlıcan modeli, pek çok yerde ilgi gören, yeni gelin çeyizlerinin favorileri arasında bulunmaktadır. Siz de kendi çeyiziniz için bu modeli örebileceğiniz gibi, hazır olarak satın alabileceğinizi de unutmayın. Sizleri de sitemizde görmek istediğimizin altını çizelim. Bizi düzenli takip ederek birçok modeli nasıl öreceğinizi keşfedebilir, bu sayede örgü yeteneklerinizi büyük ölçüde geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Fiyonklu iğne oyası nasıl yapılır

FİYONKLU İĞNE OYASI YAPIMI

Tülbentler ve yazmalar, kültürümüzde oldukça önem tutan ürünler arasında yer alıyor. Fiyonklu iğne oyası yapımı, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *