Beyaz İğne Oyası İmame

İĞNE OYASI TESPİH MODELLERİ

El emeği ile hazırlanan ürünlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Farklı alanlarda kullanılan çok sayıda üründe el emeği parçaların kullanımı söz konusudur. Bu el emeği ile hazırlanan ürünlerden biri de tespih modelleridir. Biz de bugün iğne oyası ile hazırlanan tespih modelleri hakkında kısa bir araştırma yaptık.

İğne oyası tespih başı örneklerinin geneline göz attığımızda çoğunlukla çiçekli modellerin kullanıldığını görüyoruz. İnce ince renkli ipler ile işlenerek 3 boyutlu şekilde hazırlanan bu tespih başı modelleri, tek renk olarak da hazırlanabiliyor. Çeyizlik tespih modeli olarak da geçen bu özel ürünler, genel olarak özel boncuklar ile hazırlanıp iğne ile işlemesi yapılan bu tespihler, nişan ya da gelin bohçasında da önemli bir yere sahiptir. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için hediye olarak bu özel imamelerden hazırlayabilir, ya da beğendiğiniz modeli iğne oyası bilen birine yaptırabilirsiniz. İnci boncuk olarak da adlandırılan iri beyaz boncuklar ile hazırlanan tespih modellerinde daha sık gördüğümüz bu iğne oyası tespih başlıkları her zevke uygun şekilde hazırlanabiliyor. Siz de özel bir namaz tespihi sahibi olmak için bu tespih modellerinden hazırlayabilirsiniz.

Kısa bilgilerin ardından en özel iğne oyası tespih modelleri resim galerimizi ekleyebiliriz.

İğne Oyası Tespih Modelleri


KARADENİZ İĞNE OYASI MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir