İĞNE OYASI YASTIK MODELLERİ YAPIMI VE ANLATIMI_19

İĞNE OYASI YASTIK MODELLERİ YAPIMI VE ANLATIMI

Çok uzun yıllardan beri evlerimizde ve hemen her yerde gördüğümüz atalarımızdan miras kalan ve modası hiç değişmeyen yeni modellerle ve kullanım alanlarıyla hanımların ilgi odakları olan iğne oyası modelleri ve ayrıntıları için bizi her zaman takip edin. Başörtüleri ile kendisini tanıtan iğne oyası artık kolyelerden havlulara hemen her yerde kullanılmaktadır. Kızlarımızın çeyizlerini süsleyen ve genellikle havlu ve başörtüleri üzerine oyalanan zevkli bir iştir. Mutfak ve havlu işleri üzerine işleyeceğiniz iğne oyası modelleri nasıl yapılır?

Havlu kenarların da genellikle tek renk ipler kullanılmaktadır. Dilerseniz iki renk kullana da bilirsiniz. Şimdi size tarif edeceğim modelde tek renk ip kullanılmaktadır. İlk olarak zürafa yapıyoruz 4 ya da 5 adet. İğne yardımıyla havluya küçük delikli zürafa yapıyoruz. Daha sonra zürafanın üzerine yani içerisinden 3 adet yaprak yapıyoruz. Daha sonra yaptığımız yapraklar üzerine 2 şer adet yaprak yerleştiriyoruz. Bir üstten bir alt yaprak bir üst yapraktan geçerek modelleri netleştiriyoruz. Aynı şekilde zürafa yapıyoruz eşit aralıklı olabilmesi için boşluklar bırakınız. Her zürafa ya 4 adet ya da 5 adet olacaktır.

Daha fazla konulması iğne oyasının seyrek durmasına neden olur ve görüntü olarak hiç güzel olmaz. Bu sebep ile ara boşlukları iyi ayarlamak ve modeli yeterli koymak gerekir. İğne oyasından kolye yapımı ve boncuklu kolyeler yapmak için ilk olarak oyaya başlamadan ipe boncukları geçirmek gerekir. Boncuk sırası ile iğne oyası yapraklarına birer tane gelecek şekilde işlerken ayarlanmaktadır. Görünüşte zor gibi görünen iğne oyası aslında çok basit ve kolaydır. Hemen herkes deneme yöntemleri ve video örnekleri ile kolaylıkla yapabilir.

 

İlginizi Çekebilir

İğne oyası patlıcan modeli nasil yapilir

İĞNE OYASI PATLICAN MODELİ YAPIMI

İğne oyası patlıcan modeli yapımı, son zamanlarda en çok dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *