İKİ HALKALI DANTEL ÖRNEĞİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

İki halkalı dantel örneği yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok kolay bir dantel örneğinin yapılışını anlatacağım. Ben kendim bu örneği yaparken çok hızlı örüyorum ve yapmak istediğim ürünü hemen bitiriyorum. Sizlerin de çok hoşuna gideceğine inandığım bu dantel motifi örneğinin detaylarına şimdi geçiyorum.

İki halkalı dantel motifi, farklı iki renkten yapılabileceği gibi aynı rengin farklı tonları ya da aynı rengin aynı tonu ile de yapılabilir. İp seçimi konusunda tamamen kendi zevkinize ve ortaya çıkaracağınız ürünün modeline göre seçim yapmanızı tavsiye ediyorum. Küçük parçalı ürünlerde aynı renk tonları hoş durabilirken, büyük parçalı ürünlerde çok fazla önermiyorum.

İki halkalı dantel motifi için ilk olarak bir zincir halkası yapın ve içini trabzan ile doldurun. İkinci sırada bir trabzan bir zincir şeklinde örün ve yarısına geldiğinde tığı ipten çıkarın. Diğer halka için zincir çekerken ilk halkanın içinden geçirip kapatın ve ilk halka gibi örün. Sonrasında iki halkayı birbirine birleştirerek motifi tamamlayın.

Bu motif ile salon takımı, masa örtüsü, buzdolabı örtüsü ya da vitrin takımı parçaları hazırlayabilirsiniz. İki renkli olarak bu motiflerden hazırlayacaksanız, bir açık bir koyu ton kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hatta mümkünse açık ton olarak beyaz renk kullanıp hem beyaz dantellerle hem de renkli danteller ile hazırlayabilirsiniz.

İki halkalı dantel örneği nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli anlatım olarak aşağıda bulabilirsiniz. Bu resimleri inceleyerek sizin de çok hoş çalışmalar ortaya çıkaracağınıza eminim. Kolay gelsin.

iki-halkalı-dantel-örneği-yapmak-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Leave a Reply

Your email address will not be published.