İKİ ÖRGÜLÜ BALERİN TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

İki örgülü balerin topuzu yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere pratik ve özel bir saç modelinin yapımından bahsedeceğim. Genç kızlar ve çocuklar için ideal olan bu saç modelini, uzun ve orta boy saçlara sahip olan bayanlar rahatlıkla kullanabilir. Pratik saç topuzunun aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgülü balerin topuzu için ilk olarak saçların tamamını yukarıdan at kuyruğu şeklinde bağlayın. Bağladığınız saçı ikili örgü olarak örün. Bu örme işleminde saçların çok gevşek ya da çok sıkı olmamasına dikkat edin. Çünkü her iki durumda da topuza şekil verirken saçın bozulma ihtimali söz konusu. Özellikle katlı saç kesimlerinde çok gevşek olmamasına, gür saçlarda ise sıkı olmamasına dikkat etmek gerekir.

İki örgü yapıldıktan sonra ilk örgüyü tokanın üzerinden dolayın. Uç kısmından sabitleyin. Diğer örgüyü de aynı şekilde topuz etrafından dolayın ve sabitleyin. Saça son şeklini de verdikten sonra sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz. En son olarak istediğiniz büyüklükte bir tokayı topuzun alt kısmına süslemek için yerleştirebilirsiniz.

İki örgülü balerin topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabı olan yazımı sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimlere bakarak kendi saçınızı ya da çocuklarınızın saçını hoş örgü topuzlardan yapabilirsiniz.

source

iki-örgülü-balerin-topuzu-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

Saç modelleri, farklı yüz tiplerine göre değişik şekiller alabilmektedir. Örneğin kimi yüz tipi için topuz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *