İKİ ÖRGÜLÜ BALERİN TOPUZU YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

İki örgülü balerin topuzu yapmak resimli anlatım başlıklı konum ile sizlere pratik ve özel bir saç modelinin yapımından bahsedeceğim. Genç kızlar ve çocuklar için ideal olan bu saç modelini, uzun ve orta boy saçlara sahip olan bayanlar rahatlıkla kullanabilir. Pratik saç topuzunun aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgülü balerin topuzu için ilk olarak saçların tamamını yukarıdan at kuyruğu şeklinde bağlayın. Bağladığınız saçı ikili örgü olarak örün. Bu örme işleminde saçların çok gevşek ya da çok sıkı olmamasına dikkat edin. Çünkü her iki durumda da topuza şekil verirken saçın bozulma ihtimali söz konusu. Özellikle katlı saç kesimlerinde çok gevşek olmamasına, gür saçlarda ise sıkı olmamasına dikkat etmek gerekir.

İki örgü yapıldıktan sonra ilk örgüyü tokanın üzerinden dolayın. Uç kısmından sabitleyin. Diğer örgüyü de aynı şekilde topuz etrafından dolayın ve sabitleyin. Saça son şeklini de verdikten sonra sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz. En son olarak istediğiniz büyüklükte bir tokayı topuzun alt kısmına süslemek için yerleştirebilirsiniz.

İki örgülü balerin topuzu nasıl yapılır sorusunun cevabı olan yazımı sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimlere bakarak kendi saçınızı ya da çocuklarınızın saçını hoş örgü topuzlardan yapabilirsiniz.

source

iki-örgülü-balerin-topuzu-yapmak-resimli-anlatım


BALIK SIRTI SAÇ ÖRGÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir