İKİ RENKLİ BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEĞİ YAPIMI

İki renkli bebek battaniyesi örneği yapımı başlıklı bu konu ile sizlere çok eğlenceli ve hoş bir örnekten bahsedeceğim. Ben ilk gördüğümde çok hoşuma giden bu örneği en çok bebek battaniyesine yakıştırdığım için başlıkta bebek battaniyesi kelimesini geçirdim, ancak siz istediğiniz tüm örgü ürünlerinde bu örneği kullanabilirsiniz. Şimdi bu eğlenceli örneğin basit yapılışını anlatıma geçebilirim.

İki renkli tığ işi örnek yapımı için ilk olarak yapmak istediğiniz ürünün boyutuna göre zincir çekin. Bu zincirlerin üzerine trabzan ve zincir yardımı ile kutucuklar yapın. Bir sıra kutucuğun ardından ikinci renge geçip aynı şekilde zincir ile örgüye başlayın. İkinci sırada kutucuk yapacağınız zaman diğer ip ile yaptığınız kutucukların içinden tığı geçirip trabzanları yapın. Bu şekilde örgüye devam ederek örneği oluşturun.

İki renkli bebek battaniyesi örneği ile çok eğlenceli ve şık ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Bebek battaniyesi ya da koltuk örtüsü tarzında büyük ürünleri birden fazla parça şeklinde de örüp sonradan dikebilirsiniz. Ben bu örnek ile çok şık yazlık çanta, bluz, bileklik tarzı ürünlerin de yapılabileceğini düşünüyorum.

İki renkli bebek battaniyesi nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Sizlerde bu örneği denemek isterseniz, aşağıda detaylı anlatım için paylaştığım resmi inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

iki-renkli-bebek-battaniyesi-deseni


ÖRGÜ LAPTOP KILIFI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir