İKİ RENKLİ DANTEL ÇOCUK ŞAPKASI

İki renkli dantel çocuk şapkası, benim çok hoşuma giden örgü çalışmalarından biri oldu. Hem basit bir yapımı olması hem de kullanışlı olması yönü ile sizlerin de çok hoşuna gideceğine inandığım dantel çocuk şapkasının detaylarını ve yapım şemasını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Dantel şapka yapımı için istediğiniz renklerde mümkünse biraz kalınca dantel ipliklerinden kullanmanız daha uygun olacaktır. Yazın serin tutan yapılı ipler bu şapkalar için daha ideal olacaktır. Sıcak havalarda hem yetişkinler hem de çocuklar için önerilen açık renkler ve bu renkler ile kombinlenen renk tonlarını önerebilirim.

İki renkli dantel şapka yapımı için ilk olarak zincir çekin ve bir daire oluşturun. Bu dairenin etrafına trabzan yapın trabzan üzerine 2 trabzan 2 zincir olarak devam edin. Diğer sıralarda şemadaki şekilde devam edin. Belirli büyüklüğe ulaşan şapkanın uç kısımlarında 3-4 sıra sadece trabzan yapın. Başka renk ip ile çiçek motifleri hazırlayın ve bu uç kısımlarına çiçekleri ekleyin.

Dantel şapka nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizde küçük çocuklarınız için bu şapkalardan hazırlayıp hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Aynı modelin biraz büyük kısmını kendiniz için de hazırlayabilirsiniz.

source

iki-renkli-dantel-çocuk-şapkası

İlginizi Çekebilir

tığ işi sapka yapimi

TIĞ İŞİ ÖRGÜ ŞAPKA NASIL YAPILIR

Tığ İsi Örgü Şapka Nasıl Yapılır Tığ işi örgü şapka yapmak istiyorsanız önce tığınızı hazırlamanız …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *