İKİ RENKLİ DANTEL ÇOCUK ŞAPKASI

İki renkli dantel çocuk şapkası, benim çok hoşuma giden örgü çalışmalarından biri oldu. Hem basit bir yapımı olması hem de kullanışlı olması yönü ile sizlerin de çok hoşuna gideceğine inandığım dantel çocuk şapkasının detaylarını ve yapım şemasını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Dantel şapka yapımı için istediğiniz renklerde mümkünse biraz kalınca dantel ipliklerinden kullanmanız daha uygun olacaktır. Yazın serin tutan yapılı ipler bu şapkalar için daha ideal olacaktır. Sıcak havalarda hem yetişkinler hem de çocuklar için önerilen açık renkler ve bu renkler ile kombinlenen renk tonlarını önerebilirim.

İki renkli dantel şapka yapımı için ilk olarak zincir çekin ve bir daire oluşturun. Bu dairenin etrafına trabzan yapın trabzan üzerine 2 trabzan 2 zincir olarak devam edin. Diğer sıralarda şemadaki şekilde devam edin. Belirli büyüklüğe ulaşan şapkanın uç kısımlarında 3-4 sıra sadece trabzan yapın. Başka renk ip ile çiçek motifleri hazırlayın ve bu uç kısımlarına çiçekleri ekleyin.

Dantel şapka nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Sizde küçük çocuklarınız için bu şapkalardan hazırlayıp hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Aynı modelin biraz büyük kısmını kendiniz için de hazırlayabilirsiniz.

source

iki-renkli-dantel-çocuk-şapkası


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir