İki Renkli Selanik Örneği Yapılışı

İKİ RENKLİ SELANİK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU

2’Li İki Renkli Selanik Örgü Modeli Yapımı son dönemlerin merak edilen tasarımlarından bir tanesi! Aslen Selanik örgü modelini bilenler için çok daha kolay tasarlanabilecek bu örgüler, temel olarak örgüye yatkın olan kişiler tarafından da kolaylıkla tasarlanabilmektedir. Öncelikle istenilen malzemeleri temin etmeyi ihmal etmeyin;

  • 2 adet Orta kalın yün (farklı renkler seçin)
  • 4 numara şiş

Bu malzemeler tedarik edildikten sonra 2’Li İki Renkli Selanik Örgü Modeli Yapımını gerçekleştirmek oldukça kolay bir hal alacaktır.

2’Li İki Renkli Selanik Örgü nasıl yapılıyor?

Adım adım 2’Li İki Renkli Selanik Örgü Modeli Yapımını sizlere anlatıyoruz. Başlama ilmeklerini attıktan sonra 1 ters, 1 düz örme tekniğiyle bir örnek ortaya çıkartın. Daha sonra seçtiğiniz renk ile 1 düz örgü, 1 ters ilmeği üzerine ip dolayarak boşa alın. 1 düz, 1 ters boşa almayı sıra sonuna kadar devam ettirin.

Bu sırayı tamamladıktan sonra, 2. Sıraya geçtiğiniz an itibariyle 1 ters örgü yapın ve örmeden aldığınız ilmeği göz önünde tutun. Bu sırada diğer ipliğe geçin ve örmeden toplamış olduğunuz ilmekleri ters olarak örün. Bununla beraber ilmeği düz olarak boşa alın. Bu sırada sarı iplikle, 1 düz örün ve boşa aldığınız ilmeği burada tutun. Her 2 sırada bir renk değişimi yapmayı ihmal etmeyin ve mutlaka ilmek değiştirin. 2’Li İki Renkli Selanik Örgü Modeli Yapımı tasarımı böylelikle ön plana çıkacaktır. Daha detaylı fikir edinebilmek adına videolu anlatımlara göz atabilirsiniz;


TIĞ İŞİ BOLERO ÖRNEKLERİ VE YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir