2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım anlatılıyor. Bu noktada istenen malzemeleri tedarik edip, hız kesmeden bu işlemi sonuca ulaştırabilirsiniz.

İkili Pirinçli Baklava Örneği için kullanılacak olan malzemeler;

  • Kalın yün temin edin. (renk seçimini kendiniz belirleyebilirsiniz.)
  • 3,5 no’lu şiş temin edin.

İkili Pirinçli Baklava Yapılışı!

6 düz, 6 ters denklemini sıra sonuna gelinceye kadar sürdürün. Tek sırayı tamamladıktan sonra, 1 ters 5 düz, 5 ters 1 düz, 1 ters 5 düz, 5 ters 1 düz örerek devam etmeli ve ikinci sırayı tamamlamalısınız. Daha sonrasında ise örgünün ilmeklerinin geldiği yönde örme işlemlerini tamamlamalısınız.

İkili Pirinçli Baklava Örneği için 1 düz 1 ters, 4 düz 4 ters, 1 düz 1 ters olarak örmeye devam etmelisiniz. İlmeklerin geldiği yönde örgülerinizi örmeye devam edin. Bir diğer sırada ise 1 ters 1 düz, 1 ters 3 düz, 3 ters 1 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 1 düz, 3 düz 3 ters şeklinde sırayı bozmadan takibinizi sürdürün. Örgü 8. Sıraya ulaştığı anda ilmekleri geldiği yönde örmeye devam etmelisiniz.

Bu sayede İkili Pirinçli Baklava Örneği yapılışını kesin bir şekilde tamamlamak söz konusu olacaktır. Günümüzde pek çok hanımefendiyi ilgilendiren örgü tekniğini videolu anlatımla süslüyoruz;

 


ÖRGÜ BAYAN YELEKLERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir