2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı
2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım anlatılıyor. Bu noktada istenen malzemeleri tedarik edip, hız kesmeden bu işlemi sonuca ulaştırabilirsiniz.

İkili Pirinçli Baklava Örneği için kullanılacak olan malzemeler;

  • Kalın yün temin edin. (renk seçimini kendiniz belirleyebilirsiniz.)
  • 3,5 no’lu şiş temin edin.

İkili Pirinçli Baklava Yapılışı!

6 düz, 6 ters denklemini sıra sonuna gelinceye kadar sürdürün. Tek sırayı tamamladıktan sonra, 1 ters 5 düz, 5 ters 1 düz, 1 ters 5 düz, 5 ters 1 düz örerek devam etmeli ve ikinci sırayı tamamlamalısınız. Daha sonrasında ise örgünün ilmeklerinin geldiği yönde örme işlemlerini tamamlamalısınız.

İkili Pirinçli Baklava Örneği için 1 düz 1 ters, 4 düz 4 ters, 1 düz 1 ters olarak örmeye devam etmelisiniz. İlmeklerin geldiği yönde örgülerinizi örmeye devam edin. Bir diğer sırada ise 1 ters 1 düz, 1 ters 3 düz, 3 ters 1 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 1 düz, 3 düz 3 ters şeklinde sırayı bozmadan takibinizi sürdürün. Örgü 8. Sıraya ulaştığı anda ilmekleri geldiği yönde örmeye devam etmelisiniz.

Bu sayede İkili Pirinçli Baklava Örneği yapılışını kesin bir şekilde tamamlamak söz konusu olacaktır. Günümüzde pek çok hanımefendiyi ilgilendiren örgü tekniğini videolu anlatımla süslüyoruz;

 

İlginizi Çekebilir

kalpli-lif-nasil-yapilir-2

KALPLİ LİF NASIL YAPILIR?

Kalpli lif yapımı, çeyiz oluşturacaklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira birçok gelin adayının …

Leave a Reply

Your email address will not be published.