İNCİLİ KOLAY İĞNE OYASI YAPIMI
İNCİLİ KOLAY İĞNE OYASI YAPIMI

İNCİLİ KOLAY İĞNE OYASI YAPIMI

İncili kolay iğne oyası yapımı birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Boncuk kullanarak bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz. Dilediğiniz sıklığa ve büyüklüğe göre inci boncuk seçimi yapabilirsiniz. 6 adet boncuk, ip ve iğne ile birlikte çiçek oyaları yapabilirsiniz. İncilerin içinden iğneyi geçirerek düğüm yapın.

Düğümü iki kat yapmalısınız. Tüm boncukları bu şekilde birleştirebilirsiniz. Boncuklara zürafa düğümlerinden yapmanız gerekiyor. Altta kalan ipleri yaptığınız düğümlere eklemelisiniz. Tüm boncuklar için aynı işlemleri gerçekleştirerek şekil verebilirsiniz. Halkaları oyaya eklemek için dikkatli geçişler yapmalısınız.

Düğüm atlamadan boncuklu işlemeleri iğne ile kolaylıkla ekleyebilirsiniz. İncili kolay iğne oyası yapımı öncelikle ipi iğneye geçirerek incilerin etrafını iple sarabilir ve ipi biraz kalıcak şekilde düğüm attıktan sonra kesebilirsiniz. İsterseniz küçük boncukları tercih ederek çiçek modelinde işleme yapabilirsiniz. Tekrar iğne yardımıyla çemberin oyasına yaptığınız incileri ekleyebilirsiniz. Bu modeli isterseniz yazmalarda isterseniz de yatak örtüsünde kullanabilirsiniz. İnci kullanarak iğne ve ip yardımıyla istediğiniz oya modelini süsleyebilirsiniz. İncileri nerede kullanırsanız kullanın oraya oldukça ışıltı ve hava katacaktır. İnciler genellikle beyaz renkten yana tercih edilmektedir.

Ancak sizler farklı birçok renkteki boncukları tercih ederek ip ve iğneyle bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca boncukların etrafını iple tamamen sararak boncuğun görünmesini engelleyebilir ve farklı tasarımda modeller elde edebilirsiniz. Boncukları birleştirerek çiçek, kelebek gibi görünümler elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İğne oyası patlıcan modeli nasil yapilir

İĞNE OYASI PATLICAN MODELİ YAPIMI

İğne oyası patlıcan modeli yapımı, son zamanlarda en çok dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. …

Leave a Reply

Your email address will not be published.