İP DOLAMALI TIĞ İŞİ MOTİF YAPIMI

İp dolamalı tığ işi motif yapımı konusu ile sizlere çok hoş bir tığ işi tekniğinden bahsetmek istiyorum. Bu teknik ile elde edilen motifler görünüş olarak çok hoş ve zarif bir görünüşe sahiptir. Farklı örgü tekniklerinden hoşlanan bayanların çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bu motif ve teknik ile ilgili detayları şimdi sizlerle paylaşıyorum.

İp dolamalı tığ işi motif için ilk olarak sihirli halka yapın. Bu halkanın içini sık iğne ile doldurun. İkinci sırada 5 adet zincir çekin. Tığ üzerine 6-7 kere dolama yapın ve tek seferde tepsini birden çekin. Yandaki trabzan üzerine batın ve yine aynı şekilde ip dolayıp tek seferde çekim yapın. Bu şekilde sırayı tamamlayıp bitirebilir, diğer sıralarda da aynı şekilde devam edebilirsiniz.

İp dolamalı tığ işi motif ile farklı özelliklerde çok sayıda değişik motif yapabilirsiniz. Bu örgü tekniği ile yapılan motifleri internet üzerinden ya da sitemizden bulup değişik modeller yaratabilirsiniz. Daha çok giyim ürünleri ya da aksesuarlarda kullanılan ip dolama tekniği, trabzanlar ile uyum içinde kullanılabiliyor.

İp dolamalı tığ işi motifin yapım aşamalarını aşağıda bir örnek ile yayınlıyorum. Sizler de bu örneğe bakıp bu tekniği uygulayabilirsiniz.

source

ip-dolamalı-tığ-işi-motif-yapımı

İlginizi Çekebilir

kalpli-lif-nasil-yapilir-2

KALPLİ LİF NASIL YAPILIR?

Kalpli lif yapımı, çeyiz oluşturacaklar için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira birçok gelin adayının …

Leave a Reply

Your email address will not be published.