İPLİ HAMAK SALINCAK NASIL YAPILIR?

İpli hamak salıncak nasıl yapılır sorunuzun cevabını çok ideal bir şekilde sizinle paylaşıyorum. Özellikle yaz aylarında bahçelerin olmazsa olmazı haline gelen hamaklar, kendi ellerimizle yapıldığında daha büyük bir öneme sahip oluyor. Hamak keyfini kendi ellerinizle yaptığınız hamakta yaşayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki talimatları inceleyebilirsiniz.

Hamak Nasıl Yapılır?

Hamak yapımı için öncelikle uygun bir sağlamlığa sahip tahta parçalarını temin etmeniz gerekiyor. Yapı marketlerde, marangozlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Tahta veya odun parçalarının kesinlikle sağlamlığı çok önemlidir. Hamak’ın yüksek kilodaki kişileri de taşıyabilmesi için bu detaya dikkat etmelisiniz. Sağlam yapıya sahip odun parçalarını resimdeki gibi birleştirdikten sonra salıncak bölümünde yer alan kısmın örme işlemine geçebilirsiniz. Örgü olarak hazırlayacağınız yatma kısmının da sağlam ipten olması gerekiyor. Güçlü özelliğe sahip ip satın alarak örme işlemine başlayabilirsiniz. Örgülerin sıkı yapılmasına dikkat etmelisiniz. Hamak üzerine oturulduğunda çökmemesi için iplerin gergin ve sıkı örülmesi önemlidir. Hamak ipini örmek için kullanabileceğiniz tekniği aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Source

ipli-hamak-salincak-nasil-yapilir

 


TAŞ BOYAMA İLE KAKTÜS NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir