Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / İPTEN OYUNCAK BEBEK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

İPTEN OYUNCAK BEBEK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

İpten oyuncak bebek yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok özel ve hoş bir oyuncak bebek yapımından bahsedeceğim. Çocukları için evde kendi imkanları ile oyuncak hazırlamak isteyen annelerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bu oyuncak bebek yapımının detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

İpten oyuncak bebek yapmak için gerekli olan malzemeler, istediğiniz renklerde yün ipler, bebek boyutuna göre sarma aparatı, makas, yüz kısmına uygun renkte keçe ya da kumaş parçası ve yaptığınız bebek için kıyafetler… Bu malzemeler hazırladıktan sonra çocuğunuz için hoş oyuncak bebekler hazırlayabilirsiniz.

İpten oyuncak bebek yapımı için ilk olarak kare ya da dikdörtgen aparatı elinize alıp ipin bir ucundan sıkıca tutun. Daha sonra aparat üzerinden sarmaya başlayın. İstediğiniz kalınlığa ulaştığında dikkatlice ipi aparattan çıkarın. Baş, kol, el, bacak, ayak kısımlarını ip parçaları ile belli edin ve kesilmesi gereken yerleri kesin. Oyuncağın yüz kısmı için kumaşı baş bölgesine sabitleyin ve kalem ile göz, burun ağız çizin. Kız bebekler için etek ve saçlarını yapın.

İpten oyuncak bebek nasıl yapılır konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaştım. Sizlerde bu resimleri inceleyerek çocuğunuz için oyuncak bebekler hazırlayıp sevinmesini sağlayabilirsiniz.

source
ipten-bebek-yapmak-resimli-anlatım

LASTİK TOKA İLE SAÇ ÖRGÜSÜ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ YAZLIK ÇOCUK ELBİSE YAPIMI

Yaz aylarında annelerin çocuklarına giydirebileceği yazlık tığ işi çocuk elbise yapımı yazısıyla sizlerin karşısındayız. 2018’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir