KAĞITTAN AVİZE SÜSÜ YAPMAK

Kağıttan avize süsü yapmak konum ile evlerinizde az malzeme ile hoş bir avize yapabilirsiniz. Yaratıcı el emeği çalışmalarına olan merakım nedeni ile yaptığım araştırmaların sonucunda bulduğum bu çalışmayı sizin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Hoş bir değerlendirme çalışması olan kağıttan avize süsü çalışmasının tüm detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Kağıttan avize yapmak için bir adet yuvarlak lamba küresi, tutkal ve bir miktar beyaz kağıt yeterli. Eğer avizenin farklı bir renk olmasını isterseniz beyaz yerine istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Yuvarlak lamba küresi olarak ise fazla ağır olmayan içine lamba sarkıtılacak kadar yukarı kısmı ve aydınlık verecek kadar alt kısmında açıklık bulunan bir küre kullanabilirsiniz.

Kağıt ile avize süsü yapmak için istediğiniz renklerde kağıtları uçları sivri ve uzun gelecek şekilde kesin. Kestiğiniz bu kağıtları kürenin alt kısmından başlayarak yapıştırın. Küre etrafına yapıştırma yaparken hizaya dikkat ederseniz daha düzgün ve hoş bir küre avizeniz olacaktır. Tüm küre kaplandıktan sonra yeni avizenizi kullanabilirsiniz.

Kağıttan avize nasıl yapılır sorusunun cevabı için aşağıda sizlerle paylaştığım resimleri inceleyebilirsiniz. Bu resimlerdeki aşamaları uygulayarak kısa sürede siz de hoş bir avize hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kağıttan-avize-süsü-yapmak

İlginizi Çekebilir

RENGARENK ÇİÇEK MOTİFLİ KOLAY PATİK YAPIMI

Soğuk kış günlerinde sıcaklığı ile ayaklarınızı, rengarenk çiçekleri ile içinizi ısıtacak patikler örmeye hazır mısınız? …

Leave a Reply

Your email address will not be published.