Ana Sayfa / HOBİLER / KAĞITTAN GÜLLÜ KAPI SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

KAĞITTAN GÜLLÜ KAPI SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kağıttan güllü kapı süsü yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok eğlenceli bir çalışmanın detaylarından bahsedeceğim. Bu çalışma ile evinizin girişine, yatak odası ya da çocuk odasının kapısına asmak için çok hoş yuvarlak süsler elde edebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan kağıttan kapı süsü yapımının aşamalarını anlatmaya geçmek istiyorum.

Kağıttan güllü kapı süsü yapımı için ince, yumuşak, kolay şekil alabilen kumaşımsı kağıtlardan kullanmanız gerekli. Hazırlamak istediğiniz gülün rengine göre istediğiniz renklerde bu kağıtları seçebilirsiniz. Tek renk kullanıp sade bir tasarım yapabileceğiniz gibi dilerseniz bir kaç renk gülden oluşan hoş bir tasarım da gerçekleştirebilirsiniz. Ben kırmızı ve beyaz renkli kağıtlar ile oluşturulan halka süslemeleri öneriyorum.

Kağıttan kapı süsü yapımı için ilk olarak içe doğru kıvrılan şeritler şeklinde yuvarlak bir desen çizin. Kullanacağınız kağıtları, desene göre katlayarak küçültün ve çizdiğiniz deseni makas ile kesin. Üst üste sıralanan kağıtları dikkatlice ayırın ve her kat için çok ince rulo şeklinde bir aparat ile kıvırın. Kıvırdığınız bu kağıtlara gül şekli verip yuvarlak kapı süsü aparatına sabitleyin.

Kağıttan kapı süsü nasıl yapılır sorusunun cevabı için hazırladığım konumun burada sonuna geldim. Siz de aşağıdaki resimleri inceleyip kağıttan kapı süsü yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

origami-güllü-kapı-süsü-yapmak-resimli-anlatım

ORİGAMİ DEKORATİF TABLO YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

karton kutudan ev yapimi

BİSKUVİ KUTUSUNDAN KOLAY EV YAPIMI

Bisküvi Kutusundan Kolay Ev Yapımı Özellikle kız çocuklarının severek oynadığı bebek evlerini anneler evde kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir